Jump to content
Forum Odszkodowania

ZASIŁEK CHOROBOWY A PODSTAWA WYPŁATY


KRZYSZTOF1404
 Share

Recommended Posts

Miałem zdarzenie w pracy uznane za wypadek przy pracy .Wiem już że wynagrodzenie chorobowe powinno wynosić 100%,i tu nasuwa się pytanie czy podstawa wypłaty jest także pomniejszona jak przy zwykłym wynagrodzeniu chorobowym bez wypadku.
Link to comment
Share on other sites

miałam wypadek w pracy chorobowe płatne 100 % - pytałam w sekcji płac jak zostają naliczane pobory w takiej sytuacji odpowiedziano mi ,że wylicza sie średnią z poprzednich miesięcy biorąc pod uwagę pobory zasadnicze + wynagrodzenia dodatkowe w tym premie .także tak to wygląda byłam na zwolnieniu 174 dni i od pierwszego miesiąca pobory do samego końca były jednakowe tzn uśrednione .
Link to comment
Share on other sites

chorobe 100% liczy sie tak .. srednia z 12 miesiecy ,np 1500 zl od tego odejmuje sie skladke 13.71% to jest wtedy podstawa wymiaru 100% i od tej kwoty odlicza sie podatek 18% czyli na tym przykladzie wyjdzie 1061 netto .Przy zasilkach nie odlicza sie kwoty wolnej ani kosztow uzyskania bo to są dochody z innych zrodel .
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...