Jump to content
Forum Odszkodowania

Protokół powypadkowy!!! POMOCY!!!!


anija85
 Share

Recommended Posts

Witam!!!

Wzięłam do domu protokół powypadkowy, aby się z nim na spokojnie zapoznać. Pracodawca mojego Ś.P. męża był z tego powodu nie zadowolony i wręcz "napastował" bhp-owca, abym podpisała go na miejscu. Ale nie zgodziłam się na to. Także kazali mi napisać oświadczenie, że dostarczę go podpisany w ciągu 7dni. Na koniec bhp-owiec z drwiącym uśmiechem na twarzy życzył mi "owocnej pracy". Skonsultowałam się z pewną P. mecenas i pomogła mi wnieść zastrzeżenia do owego protokołu. Dostarczyłam go 7dnia do Zakładu Pracy męża i tam pan bhp-owiec powiedział mi, że nawet tego nie przeczyta i nie traktuje tego jako załącznika do protokołu. Także mam pytanie z tym związane... Po co wnosiłam uwagi i zastrzeżenia? Czy to wogóle ma na coś wpływ?

Link to comment
Share on other sites

Nie zgadzam się z tym protokołem, gdyż uważają, że to wyłącznie z winy mojego męża... A wiem, że małżonek już jakiś czas mi mówił, że sadzają go na "wozidło" na które nie ma uprawnień. A z protokołu wynika, że była to ......- samowolna jazda w stanie nietrzeźwym. Jestem pewna, że wsiadł po raz kolejny z polecenia na tą maszynę, bo nie chciał, aby kierownik znowu coś do niego miał. Dodam, że na mężu znęcano się psychicznie, a biedak się nie przeciwstawiał, bo nie chciał stracić pracy, gdyż mieliśmy kredyt do spłacenia. Bardzo proszę o jakąś poradę :,(
Link to comment
Share on other sites

Pozostaje prostowanie protokołu powypadkowego w sądzie pracy. Pracodawca boi się sprostowania ponieważ może to oznaczać jego odpowiedzialność za powstałą szkodę, co może wiązać się z konsekwencjami karnymi oraz finansowymi.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
rexio wrote:
W mojej firmie doznałem wypadku w pracy. Nie ma u nas BHP-owca jak stwierdził właściciel bo firma jest za mała. Powiedział żebym sam to napisał a on to podpisze bo nie ma żadnego druku do wypełnienia. Moje pytanie: Jak poprawnie napisać protokół aby nie popełnić żadnego błędu. Sprawę tą opisałem wcześniej: "Czy należy się odszkodowanie"
Dziękuje za pomoc ewentualnie za link do str. z wzorem
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...