Jump to content
Forum Odszkodowania

Nie zapłaciłem cholernego OC i miałem wypadek!!!!:(


Recommended Posts

witam

wtopiłem na maksa! wygasło mi OC pare dni temu i go nie opłaciłem, myśląc że wszystko będzie w porządku jak się spóźnię parę dni. Tym bardziej, że zawsze tak robiłem, a znajoma zawsze mi datę wsteczną nabijała....Ale miałem pecha, walnąłem wozem w inny na parkingu, no i mam problem nie lada, stało się to wczoraj, więc proszę o szybką radę. Koleś w którego wóz walnąłem spisał moje numery, ale obiecałem załatwić sprawę jak najszybciej bez zgłaszania na policji. Nie mówiłem że nie mam OC. Koleś wydzwania i straszy że sprawę i tak zgłosi:/ Co z tym OC?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nawet kilkudniowe spóźnienie się z opłatą OC jest karane, dlatego w tej kwestii nie mogę Panu pomóc. Zalecam jednak pamiętanie o terminie płatności, bo kary są wysokie i dotkliwe. Co do szkody, to w świetle tego co Pan napisał, sugeruję ugodowe załatwienie sprawy z poszkodowanym poprzez wypłacenie ustalonej wspólnie kwoty odszkodowania z zastrzeżeniem, że poszkodowany zrzeka się dalszych kwot odszkodowania i innych roszczeń z tytułu tego wypadku.
Link to comment
Share on other sites

Miałem wypadek sprawca walnolmnie w tył samochodu

Uszkodzone zostaly błotniki tył oraz dach drzwi tył itp

Likwidator mowi ze to sie naprawi na jakies wyciągarce a reszte sie wyklepie

Jezeli juz to Ja sadze ze trzeba by wymienic cala czesc nadwozia a to jest cala karoseria czy na takie cos mam sie zgodzic bo przeciez samochod nie bedzie juz taki jak przed wypadkiem A zreszta nie wiadomo co jeszcze uszkodzono pod spodem Auta

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie jest takie, czy dochodzi Pan naprawienia szkody od sprawcy wypadku z jego OC czy też z własnego AC? Druga kwestia dotyczy tego, czy chce Pan, aby samochód był naprawiony bezgotówkowo przez wskazany przez zakład ubezpieczeń zakład naprawczy czy też domaga się Pan wypłaty odszkodowania z tego tytułu?

Jeśli chodzi o OC, to ma Pan do wyboru 2 formy żądania naprawienia szkody: naprawa pojazdu lub wypłata odszkodowania. Przy wyborze opcji naprawy pojazdu niewiele można zakwestionować, chyba że faktycznie zakres szkód był większy niż dokonane naprawy. Przy opcji wypłaty odszkodowania na podstawie wyceny kalkulacyjnej może Pan uzyskać środki finansowe, które następnie przeznaczy Pan na naprawę samochodu z pełną wiedzą co i w jakim zakresie zostało naprawione. W związku z tym, odpowiadając na Pana pytanie, zalecam samodzielną naprawę przez wybrany przez Pana zakład naprawczy, ale po otrzymaniu środków finansowych z zakładu ubezpieczeń. Niestety ta opcja wymaga rzetelnej analizy wyceny szkody dokonanej przez zakład ubezpieczeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mam pytanie: co w przypadku kiedy kierujący spowodował wypadek jadąc nie swoim pojazdem, jak się później dowiedział - nieubezpieczonym. Czy ubezpieczyciel wypłacający odszkodowanie poszkodowanemu będzie się domagał zwrotu kosztów na podstawie regresu od kierującego, czy od właściciela nieubezpieczonego pojazdu. Jakie przepisy mówią coś o tym
Link to comment
Share on other sites

W takim przypadku, zgodnie z artykułem 110 ustawy o ubezpieczeniach, Fundusz będzie rościł zwrotu poniesionych kosztów od obu - właściciela, który nie dopełnił obowiązku wykupienia OC oraz od kierowcy tego pojazdu.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
expert wrote:
Nawet kilkudniowe spóźnienie się z opłatą OC jest karane, dlatego w tej kwestii nie mogę Panu pomóc. Zalecam jednak pamiętanie o terminie płatności, bo kary są wysokie i dotkliwe.
Brak OC kosztuje około 3200zł. do tego dojdze mandat. Prawdę Panu powiem, że musi Pan korzystać ze strasznie "..."firmy, skoro za każdy razem musi Pan zawierać OC (przedłużać). Jest to ubezpieczenie obowiązkowe i nawiązuje sie automatycznie co roku. Alianz np miesiąc wcześniej wysyła już nową polisę (automatyczną), która klient może opłacić lub podrzeć (dosłownie) i zawrzeć z agentem na standardowych warunkach.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaką firmę ubezpieczeniową Pan reprezentuje, ale większość firmy wysyła przedłużenie umowy kilka tygodni wcześniej. Nie jest to żadna domena Allianzu.
Link to comment
Share on other sites

w sumie nie jest to istotne- polisa przychodzi do domu, a to, czy jest opłacona, czy nie to już jest problem klient-firma ubezpieczeniowa. Przy ewentualnej wypłacie jest regres do klienta.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...