Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

prośba o radę-naprawa ponad 70% wartości samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o radę.Toyota Corolla, wypadek z mojej winy, PZU-ubezp.OC i AC.Samochod zostal odholowany do ASO Toyoty, czeka na rzeczoznawcę z PZU.Uszkodzony przód samochodu (blacharka, zderzak, reflektory-zostałam uszkodzona przez 2 samochody).

Warsztat mnie poinformował,że naprawa przekroczy pewnie 70% wartości samochodu.

Co robić w takiej sytuacji.Samochód 5-letni, wcześniej super, po wypadku mogłam nim przejechać na parking osiedlowy i podjechać pod lawetę.

Co zrobić jeśli rzeczywiście PZU wyceni naprawę na ponad 70% wartości.Uważam,że warsztat ma za drogie części.

Proszę o ratunek i życzliwą radę, nie wiem co dalej robić. Mieszkam w Gdańsku - może ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co robić.Z góry dziękuję, bo jestem naprawdę załamana-myślałam,że OC i AC rozwiązuje sprawę.

serdecznie pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli posiada Pani ubezpieczenie AC, powinna zajrzeć Pani do ogólnych warunków umowy. Tam określona jest wartość szkody całkowitej. W przypadku AC wynosi ona średnio od 60-80%. Jeżeli naprawa szkody znajdzie się poniżej górnej granicy w OWU AC, to auto powinno zostać wyremontowane. Zwykle wycena szkód dokonywana jest w oparciu o ceny producentów części. W związku z tym prawdopodobnie ASO Toyoty wyceni/wyceniło szkodę po maksymalnych stawkach. Wyjście jest takie, aby wyceny dokonał rzeczoznawca PZU. Jeśli faktycznie szkoda zostanie uznana za całkowitą, wówczas pozostaje kwestionowanie tego przez rzeczoznawcę. Niestety w sprawach z AC koszty prywatnego rzeczoznawcy nie są na ogół zwracane. Jeśli jednak nie zamierza Pani tego dokonywać, to może Pani wykonać naprawę w warsztacie nieautoryzowanym, wtedy być może zostanie Pani gotówka, ale nie wiadomo jak zostanie wykonana naprawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
witam, ja mam podobny problem z PZU nie chcę Cię straszyć ale nasraw sie na szok jak zobaczysz kwotę odszkodowania bo dośc że zaniżą wartość auta to jeszcze kwota do wypłaty pokryje z ledwością lekką naprawe wieć zamin zaczniesz jakomkolwiek rozmowę z PZU poczytaj coś na ten temat na forum, bo będą chcieli strasznie Cię oszukać a już nie wspomnę o braku jakich kolwiek kompetencji u obsługi bo na jakiekolwiek moje pytanie pani przy biurku leciała do kierowniczki ale przylatywała z niczym. pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego naprawa samochodu w tym przypadku jest nieekonomiczna, gdyz nic z tego samochodu nie bedzie. Jak ubezpieczyciel dokona wyceny auta, wtedy sprawdz dokladnie jaka jest cena rynkowa tego samochodu ktory posiadasz z pelnym wyposazeniem. Pozniej porownaj cene jaka ubezpieczyciel przedstawil. Jak bedzie ona wystarczajaca i zadowalajaca Ciebie wtedy reszta pojdzie jak splatka i przekazaniem odszkodowania. Jezeli sie nie zgadzasz jest za mala bo ubezpieczyciel lubi ja strasznie zanizac, wiec nie piesz OSWOLANIA OD WYCENY pamietaj o tym, nawet jak Ci kaza tak napisac. NAPISZ wyraznie, ze jest to INFORMACJA, w niej musisz podkreslic, ze program jakim sie posluguja do wyceny samochodow ocenil samochod niewlasciwie. Uwzglednij to, ze przeglad byl niedawno w samochodzi, byly wymienione wszystkie plyny, silnik jest w stanie bardzo dobrym jest on niezawodny ( sprzawdz jaki jest przebieg przy ich wycenie/ lubia go zawyzac), ze od kiedy masz nigdy nie mialas proglemow w samochodzie, opony nowe, czy felgi, wymiennione zawieszenie, hamulce tlumik. Po prostu te wszystkie rzeczy, ktore maja dla Ciebie znaczenie i podnosza jego wartosc. I wtedy dokonaj wyceny samochodu, ale nie przeginach, zeba, ze rzeczywiscie wlozyles sporo w ten samochod i oceniasz go na ten cene. I to zanies do przelozonego np kierownika, najlepiej w dwoch jednakowych egzemplazach z potwierdzeniem przyjecia takiego pisma dokladnie na tym pismie. Jezeli go odrzuca to zluz kolejne i tak dlugo dopuki sie nie zgodza na ta wycene, z uzasadnieniem, ze ich wycena jest zanizajaca strasznie jego wartosc i jest do przyjecia i nie satysfakcjonuje Ciebie. jezeli Zostanie ubezpieczyciel obojetny bo czesto graja na zwloke to powiedz, ze jest to ostatnia informacja, i ze po niej oddasz sprawe do SADU. Ubezpieczyciele lubia przeciagac sprawy bo wiedza, ze polacy to mieczaki i boja sie walczyc o swoje i szybka wysiada by tylko to zakonczyc. Sa zdziwienie, ze niektorzy walcza. Jedynie sa poluszni dla klientwo VIPOW, dla nich nie ma sprawy. A sad najczesciej przyznaje takie odszkodowania, ale tutaj tez musisz dokladnie umotywowac wszystkie argumenty nawet w najdrobniejszych szczegolach, ktore myslisz, ze nie bede mialy znaczenia, to one maja szczegoly.

Zycze powodzenia wszystkim czytajacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...