Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ile mogę zażądać ?????????????


93atoro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę krótko moja historię.

Pracuję w gazecie i pod koniec stycznia jechałam zrobić zdjęcia ze studniówki, która odbywała się w hotelu 5-cio gwiazdkowym. Już jak podjeżdżałam zauważyłam, że ani dojazd ani dojście a także schody nie są odśnieżone (warstwa śniegu była w granicach 20-30 cm). Wchodząc po schodach poślizgnęłam się i upadłam. Ból w kostce i na na wysokości uda był tak potworny że młodzież która była akurat na schodach musiała trochę poczekać zanim mnie podnieśli i zaprowadzili do środka hotelu. Posadzili mnie na fotelu i dopytywali się czy w czymś pomóc. Przez około 2-ie godziny personel hotelu nie zainteresował się co się stało, dopiero gdy przyjechała karetka na sygnale, która zresztą się zakopała przed hotelem, wtedy po poinstruowaniu przynieśli mi lód.

Wypadek przy pracy, mam świadków, było zgłoszenie na pogotowie, mam zrobione zdjęcia schodów.

Ponawiam pytanie: jaką kwotę odszkodowania mogę żądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to że upadłaś? a cos sie stało poza uderzeniem, odbiciem? nie piszesz nic o obrażeniach - były jakieś?

za co dokładnie chcesz żądać? za sieie? za nieodśnieżenia? za nieudzielenie pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażenia jakie doznałam to skręcenie stawu skokowego oraz naderwanie ścięgna ahillesa.

Odszkodowanie chcę za nieodśnieżone schody, za nieudzielenie pomocy i za siebie (ból, nie możność wykonywania pracy a co za tym idzie mniejsze wynagrodzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zaniedbania ze strony podmiotu odpowiedzialnego za odśnieżanie może Pana żądać zadośćuczynienia i odszkodowania. Należy zadbać o świadków i dowody. Poza tym jeśli wypadek był w pracy to należy zgłosić wniesek do ZUS o jednorazowe odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...