Jump to content
Forum Odszkodowania

Zadośćuczynienie - gdzie się ubiegać ?


m_wo
 Share

Recommended Posts

Witam,

12.12.2009 miałam kolizję drogową, zderzenie czołowe, oczywiście z winy drugiej strony.

W wyniku wypadku doznałam naderwania, skręcenia i zwichnięcia stawów i więzadeł na poziomie szyi, kilku siniaków, stłuczenia żeber. Miesiąc chodziłam w kołnierzu ortopedycznym, teraz chodzę na zabiegi 'usprawniające'. Po nim teoretycznie powinno nastąpić zakończenie leczenia, ale jak mnie poinformowano z tego typu uszkodzeniami kręgosłupa nigdy nic nie wiadomo bo ból może wracać albo w ogóle nie ustąpić.

Niedługo będę składać zgłoszenie wypadku w szkodach osobowych, stąd moje pytanie.

Jestem aktualnie na bezrobociu, bez dodatkowego ubezpieczenia. Czy składając prośbę o wypłacenie zadośćuczynienia z OC sprawcy mogę jednocześnie ubiegać się o odszkodowanie z ZUS ( osoby na bezrobociu chyba tam są ubezpieczone ? ) ?

Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko należy się z OC sprawcy od towarzystwa ubezpieczeniowego.Z zusu w twoim przypadku masz jedynie ubezpieczenie zdrowotne czyli bezpłatna służba zdrowia i nic więcej się nie należy.Zadośćuczynienie z unii europejskiej to nigdy o tym nie słyszałem
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo, chodziło mi głównie o ZUS bo muszę TU poinformować o tym czy się staram o zadośćuczynienie z ZUS-u. Jeśli chodzi o UE to dowiem się u osoby, która się tym zajmuje.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolejny problem:

Mam znajomą, pracującą w firmie, zajmującej się ściąganiem zadośćuczynienia z OC sprawcy ( i nie tylko ).

Pomoże mi we wszystkich formalnościach, załatwi wszystko, o to nie muszę się martwić, ale zastanawiam się, czy ja oprócz tego osobiście nie muszę złożyć oddzielnego wniosku w TU ?

Proszę o odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

wniosek o odszkodowanie z NNW złożyć samemu - po co dawać zarabiać pośrednikowi, również wniosek o zadośćuczynienie z OC sprawcy wraz z dokumentacją medyczną proponuje na początku składać samemu { dopiero w razie odmowy lub niskiej sumy odszk. podpisać umowę z firmą lub kancelarią która to może wywalczy wyższą sumę}.Firmy takie biorą conajmniej 15% od sumy wytargowanego zadośćuczynienia.
Link to comment
Share on other sites

wiem, wszystko rozumiem, z tym, że to niby znajoma, póki co nie było mowy o tym, że coś za to ode mnie weźmie, zobaczymy.. choć wolę dać nawet 20% pośrednikowi, niż zostawić te pieniądze TU...

na prawdę nie mam już siły kłócić się z PTU i chcę mieć to z głowy, do tego zupełnie nie z mojej winy czeka mnie dłuższe leczenie, za stracony czas i nerwy nikt mi pieniędzy nie wróci, a całej tej sprawy mam serdecznie dość...

Link to comment
Share on other sites

Czy kierowanie sprawy do sądu jest konieczne ? nie da się tego załatwić z TU polubownie ? są aż takie problemy z odzyskaniem pieniędzy ?
Link to comment
Share on other sites

sprawa sądowa to ostateczność , na początku TU powinno wypłacić kwote bezsporną z OC.

Podpisując póżniej ewentualną ugodę z TU trzeba pamiętać aby nie godzić się na zrzeczenie się ewentualnych roszczeń w przyszości {kto zagwarantuje że póżniej nie ujawnią sie inne dolegliwości związane z wypadkiem.}

Link to comment
Share on other sites

najważniejsze by nie kończyc na pierwszej decyzji bezspornej postepowania pisac odwolania a gdy i te nie zaowocuja zlecic prawnikowi ktory wezmie sobie koszty a sprawe i tak pchnie do przodu 80 procent spraw jest wygrywanych przed sadami procedura tylko dluga biegli opinie etc...
Link to comment
Share on other sites

zawsze w nakazie mozna poleciec z ubezpieczalnią nieraz nie chce im sie juz bawic z nakazami i wyplacaja wiem z doswiadczenia haha
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...