Jump to content
Forum Odszkodowania

byłem sprawcą wypadku, jechałem z pasażerem


Recommended Posts

Wityma sytuacja rysuje się następująco. Kupiłem samochód marki honda civic, zawarłem umowę OC z NW w dniu 4.02.2010 (dzisiaj 19) wczoraj byłem sprawcą wypadku, jechałem z pasażerem. Teraz moje pytania:

1. Czy pasażer może starać się o odszkodowanie, ale tak by nie obciążać mnie kosztami (nie chce)

2. Czy ja jako sprawca moge ubiegać się o jakiekolwiek odszkodowanie??

3. Za OC mam zapłaconą 1 rate czy da sie rozwiązać umowę tak żebym nie płacił tej 2 raty?? (samochód do złomowania)

4. Czy jak bym rozwiązał uowe w ciągu 30 dni to musiał bym płacić sam za pokrycie szkód które spowodowała kolizja z moim udziałem??

 

Serdecznie dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1) jeśli Pasażer ma jakiś uraz należy się odszkodowanie z Twojego OC (zapłacisz za szkodę ty tylko wtedy jeśli jechałeś pod wpływem alkoholu lub środków narkotycznych krótko mówiąc)

 

2) Możesz ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (jeśli ucierpiałeś w tym wypadku) z NW

 

3) Jak zezłomujesz pojazd to Towarzystwo Ubezpieczeniowe wycofa polisę OC z datą wyrejestrowania.

 

4) Czytaj ustawę o ubezp. obowiązkowych OC

Link to comment
Share on other sites

 

kawa wrote:

3) Jak zezłomujesz pojazd to Towarzystwo Ubezpieczeniowe wycofa polisę OC z datą wyrejestrowania.

tytułem uzupełnienia, to Ty musisz się zwrócić do ubezpieczalni z kwitem potwierdzającym wyrejestrowanie

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...