Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zanizona wycena szkody z AC Link4- prosze o pomoc - co dalej robic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przedmiotem szkody byl uszkodzony prawy blotnik i zderzak (wjechanie w slupek bokiem). Otrzymalem od ubezpieczyciela kosztorys naprawy, ktory jednak jest bardzo zanizony. W opcji ubezpieczenia mialem brak amortyzacji wykupiony oraz naprawę w autoryzowanych serwisach.

 

Szkode wyceniono mi na niecale 1200zl, podczas gdy same czesci w serwisie VW tyle kosztuja. Drugie tyle ich lakierowanie, no i oczywiscie robocizna.

 

Tutaj policzono mi czesci (268zl + 67zl) i lakierowanie 118zl+259zl+67zl+25zl i od tego odliczono wspolczynnik odchylenia (?) 174zl. Tak przy okazji czym jest ten wspolczynnik odchylenia? Czytalem gdzies, ze to roznica w cenach lakierow czy cos? Co mnie to obchodzi?

 

Jutro mam zamiar udac sie do serwisu blacharsko-lakierniczego VW po kosztorys od nich i odwolac sie od tego rozliczenia?

 

Poniewaz wczesniej pytalem o to na infolinii i pani powiedziala mi, ze pozniej moge sie odwolac pokazujac faktury po naprawie. Tez mam z tego powodu watpliwosci dlaczego po naprawie? Moze ja nie chce naprawiac tego w ogole? Odszkodowanie nalezy mi sie za poniesiona szkode, nie za naprawe czyz nie?

 

Prosze o porady co robic i czym uzasadniac swoje odwolanie, bo nie mam w tym niestety doswiadczenia.

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przeczytania OWU, tam znajdziesz większość odpowiedzi, jak sądzę szokujących dla Ciebie. Co do współczynnika o którym piszesz, to zakładam, że wynosi on ok 70%, jest to zwykłe rżnięcie uzasadnione wyłącznie chęcią obnizenia odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie. Czy na kazdym forum standardowa odpowiedzi jest "przeczytaj OWU"? Nie naleze do ludzi trujacych dupe bez powodu i zrobilem to kilka razy zanim w ogole zaczalem starac sie o odszkodowanie.

 

W OWU AC z Link4 nie ma informacji o sposobie odwolywania sie. Ogolnie nie za wiele tam informacji jest o procedurze samej.

Co do wspolczynnika odchylenia to wynosi on w moim przypadku 63%, pytam o niego, bo tez chcialbym o nim wspomniec w odwolaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy na każdym forum standardowo pytają o to, co jest zapisane w OWU?

Czy naprawde uważasz, że każdy zna na pamięć warunki OWU?????

 

Autocasco, to nie odszkodowanie z OC, gdzie masz jasne zapisy w ustawie i obojetnie jakie by to nie bylo TU jest taka sama likwidacja szkód.

 

W AC kazdy TU moze miec inne warunki.

 

Jesli chodzi o AC, to wybacz, ale nie czytalem warunkow LINK4, ale na 99% masz tam zapis, ze rozliczenie serwisowe dotyczy wlasnie rozliczenia na faktury z serwisu a nie na kosztorys.

 

Jest to dla mnie przynajmniej pczywiste i jasne jak słońce.

Chce dostac tylko pieniadze, bo naprawa mnie nie interesuje - dostaje kosztorys z ubezpieczalni.

JEsli dbam o swoje auto i mi na nim zalezy, to wykupumje drozszy wariant serwisowy, ktory pozwoli mi NAPRAWIC auto w serwisie.

Ubezpieczalnia zwraca za faktury i tyle - proste i jasne.

 

To nie jest OC, gdzie nie musisz okazywac tak naprawde faktur i nie musisz naprawiac.

Tutaj podpisując warunki na jakich zawarles polise godzisz sie z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie oczekuje od Ciebie znajomosci OWU. Napisalem tylko, aby nie zarzucac mi, ze go nie przeczytalem, a to co innego.

 

Akurat OWU AC Linka jest dziurawe jak sito i w porownaniu np. do PZU, nie ma tam praktycznie nic jesli chodzi o sposob wyceny itp.

 

Natomiast co do samego ubezpieczenia to rozmawialem z rzecznikiem ubezpieczonych, ktory poparl moje watpliwosci. Odszkodowanie nalezy mi sie za poniesiona szkode, nie za naprawe auta. Co zrobie z pieniedzmi to juz moja sprawa. Naruszeniem moich praw uwazam jest wyliczanie odszkodowania po zanizonych kosztach naprawy i czesci, nie biorac pod uwage wykupionych przeze mnie opcji naprawy samochodu w ASO. Jesli serwisowi sa w stanie zaplacic kwote ponad 2,5x wyzsza, to dlaczego mnie traktuja inaczej. O to mi wlasnie w tym wszystkim chodzi.

 

Roboczogodzina w serwisie VW dla Linka konkretnie: 125zl - w mojej wycenie 60zl

Zderzak VW - 950zl; link - 280zl

Blotnik VW - 600zl; link - 67zl.

 

Odszkodowanie powinienem dostac takie, abym mogl isc do serwisu kategorii za ktora place w skladce, czyli ASO i zaplacic za naprawe. To ze moge to zalatwic bezgotowkowo to juz moja dobra wola. Uwazam, ze odszkodowanie w gotowce powinno byc tak samo wysokie jak kwota, ktora sami zaplaciliby do serwisu przy rozliczeniu bezgotowkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem więc sobie trud wyszukania i przeczytania tego na co się zgodziłeś, i nawet jeśli nie zrozumiałeś, zgodziłeś się an to dobrowolnie. Cytuję fragment OWU stanowiący o sposobie wyliczenia odszkodowania pkt 21.5. kalkulacji kosztów naprawy samochodu w oparciu o określane przez producenta w systemie AUDATEX lub EUROTAX normy czasowe robocizny i ceny części zamiennych na rynku polskim oraz stawki roboczogodziny stosowane przez warsztat należący do wybranej przez klienta kategorii, wskazanej w dokumencie ubezpieczenia;

 

Kluczowym jest tutaj zapis "ceny części zamiennych na rynku polskim", mimo, że brzmi ogólnikowo podciągają pod to zamienniki, które niewątpliwie są częściami dostępnymi w Polsce. Stąd masz błotnik za 70zł. Przy czym nie będą się z pewnością wzbraniać przed zapłatą za droższy, o ile udokumentujesz że taki kupiłeś (czytaj: chcesz dostać odszkodowanie na naprawę w ASO? oddaj im samochód na naprawę bezgotówkową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Mam podobny problem co do wyplaty z ac od ubezpieczyciela z link 4

Rozbilem samochod gdy bylem za granica,gdzie auto nadal sie znajduje.

ubezpieczyciel kazal mi dostarczyc samochod do najblizszego serwisu aso poniewaz nie mieli w ty kraju rzeczoznawcy,a ze mialem wykupiona dodatkowa opcje naprawy w serwisie to tak zrobilem jak mi kazano.

W aso za granica wyliczono naprawe na ponad 7 tys Euro.

Wyslalem kosztorys wraz ze zdjeciami szkody do polski.

Po uplywie jakis dwoch tygodni odszymalem odpowiedz ze to jest szkoda calkowita i bedzie do wyplaty 5600zl i moge zatrzymac samochod, z czym sie nie zgadzam poniewaz transport tego samochodu do polski bedzie kosztowal mniej wiecej tyle,a gdzie naprawa????

Co moge w takim wypadku zrobic czy moge zarzadac calej kwoty i zostawic samochod ubezpieczycielowi???

A nawt gdybym samochod chcial zatrzymac to jak go mam naprawic za takie male pieniadze???

Co mam robic czy ktos doradzi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...