Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie zwiazane z obrażeniami


matthewp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zdążył sie ostatnio wypadek komunikacyjny w którym byłem poszkodowanym-prawdopodobnie potraciło mnie auto a drugie po mnie przejechalo, obaj uciekli(pisze prawdopodobnie bo nie pamiętam nic z tego-drugiego kierowce złapali i przyznał sie ze to on),od tamtej pory leżę w łóżku z polamana miednica i uszkodzoną cewka moczową i złamana ręką; dodam ze wracając z zabawy byłem pod wpływem alkoholu.

 

Chciałem sie dowiedzieć czy to ze byłem pod wpływem ogranicza wypłatę odszkodowania z HDI w jakimś stopniu (jestem uczniem innego ubesp. nie mam)?

 

O co można jeszcze walczyć w związku z zaistniałą sytuacja (obaj uciekli z mieksca wypadku zostawiajac poszkodowanego na jezdni) -nie spotkałem sie nigdy z taka sytuacją i nie wiem o co można sie ubiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że był Pan pod wpływem alkoholu będzie zapewne wyłączał odpowiedzialność z ubezpieczenia szkolnego, ale może się Pan starać o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjny - podmiot który pokrywa szkody na osobie w sytuacji jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie ustalono jego danych.

 

Procedura i zakres roszczeń jest podobny do tego z ubezpieczenia OC tzn. ma Pan prawo do:

- zadośćuczynienia za ból i cierpienie

- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, opieki, przejazdów, opieki

 

Proszę gromadzić rachunki, paragony itp.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt - stopka poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujący pojazdem będzie ponosił odpowiedzialność za szkodę (a dokładnie jego ubezpieczyciel, tutaj konkretnie UFG) na zasadzie ryzyka. Wyłączenie tej odpowiedzialności mogło by nastąpić wówczas gdyby sprawca/sprawcy udowodnili wyłączną winę poszkodowanego, siły wyższej lub osoby trzeciej za którą nie ponosi odpowiedzialności. Z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia jest to mało prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...