Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek samochodowy a szkoda osobowa w PZU


KamilaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w grudniu poprzedniego roku miałem wypadek samochodowy. Kierowca innego pojazdu wjechał w tył samochodu z takim impetem,że wjechałem tak, że w inny samochód. Następstwem tego było zniszczenie samochodu i znaczny uszczerbek na zdrowiu. Leczenie trwało od 4 do 8 grudnia, założono mi kołnierz ortopedyczny i skierowano na badania neurologiczne. Stwierdzono u mnie zawroty głowy, kłopoty z koncentracja i wszelkie następstwa wynikające z urazu kręgosłupa. Orzeczono również chwilowa niezdolność do pracy na okres 5 dni. Dzisiaj dopiero została mi przyznana szkoda osobowa z PZU, której kwota jest wręcz śmieszna w porównaniu z poniesionym przeze mnie uszczerbkiem na zdrowiu. Do tej pory mam bóle głowy i mam kłopoty z koncentracją. Nie wiem na jakich warunkach i w jaki sposób jest przyznawana szkoda osobowa przez PZU ale kwota 90 zł mnie w żaden sposób nie satysfakcjonuje. Proszę o rade w tej sprawie, nie chce się odwoływać bezpodstawnie, bo być może uszczerbek na zdrowiu nie jest tak znaczący aby przyznać mi wyższa kwotę odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem formularz wyraźnie zostało powiedziane, że chodzi o szkodę osobową. Poza tym roszczenie miało byc wypłacone z OC sprawcy.Na komisji nie poinformowano mnie jaki procent uszczerbku został ustalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że bez badania lekarskiego z Pani udziałem. Popatrzyli w dokumenty i stwierdzili ta Pani to na pewno ma uszczerbek ?% czyli mało wiedzieli ale to im pasowało bo mało wypłacili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytek wrote:

Kamilo widać nie miałaś jakiś bardzo znaczących obrażeń i lekarz ustalił zaocznie ten uszczerbek czyli na podstawie samej dokumentacji lekarskiej, nie widząc Ciebie na oczy.

Sęk w tym, ze stawiłam sie na komisji osobiście wraz z dokumentacją i historią leczenia

Pytek wrote:

I raczej odszkodowanie dostałaś z polisy NNW lub indywidualnej. Z pewnością nie będzie to z OC sprawy, ponieważ Tow. Ubez samo Ci nie wypłaci, tylko musisz przedłożyć im dokumenty by na ich podstawie mogli wypłacić Ci żądaną kwotę. Jest z tym trochę "zachodu" ale warto. WALCZ SAMA!!!! :)

Jakie w takim razie powinnam złozyć dokumenty,żeby ubiegac się o szkodę osobowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytek wrote:
Żeby nie robić tu mnóstwa wpisów możesz dać znać na maila, który jest widoczny w moim profilu.
Niestety mail nie jest widoczny na Pana profilu, dostęp jest zablokowany;/
A wracając do sprawy, kontaktowałam się dzisiaj z PZU i okazało się jak słusznie Panowie sugerowali, że odszkodowanie zostało mi wypłacone z polisy NNW, pomimo tego,że składałam formularz dotyczący szkody osobowej.Przeproszono mnie za to przeoczenie i kazano jeszcze raz złożyć wniosek. Zastanawiam sie tylko teraz czy konieczne jest ponowne przesyłanie wszystkich dokumentów, które tak naprawdę już zostały złożone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy się Pani:

- zadośćuczynienie za ból i cierpienie

- odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów

- odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich

- odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów - o ile Pani pracowała

- renty - o ile zachodzą przesłanki

 

Warto gromadzić rachunki i paragony, aby móc potem udowodnić wysokość roszczeń.

 

Wzór wniosku :roszczenia ze szkody osobowej do zakładu ubezpieczeń można pobrać-

 

 

http://www.rzu.gov.pl/serwis-prawny/wzory-pism/Ubezpieczenia_gospodarcze__ubezpieczenia_komunikacyjne__na_zycie__mienia___853

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam w tym poście podziękować wszystkim którzy mi pomogli na tym forum.Jednak istnieją jeszcze życzliwi i bezinteresowni ludzie. Dostałam odszkodowanie jakiego nawet się nie spodziewałam, a to wszystko dzięki Panom.Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...