Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za kolano


damian669
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ubezpieczony w PZU NWW. Miałem wypadek na lekcji wf - boczne skręcenie rzepki. 2 tygodnie szyna 2 tygodnie gipsu obecnie mam gips i czekam na zdjęcie go. Czy ktoś miał coś takiego? Ile suma waszego odszkodowania wyniosiła? Jak było u was macie może teraz problemy z tym kolaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym, dlatego sugerowanie się wysokością odszkodowania za ten sam uraz nie będzie adekwatne do Pana przypadku. Wszystko bowiem zależy jaka była suma ubezpieczenia oraz jaki procent uszczerbku przewiduje tabela za uraz kolana. Przykładowo, ktoś może mieć sumę ubezpieczenia na 8.000 zł, a uszkodzenie kolana stanowi 5% uszczerbku, wówczas odszkodowanie wynosić będzie 400 zł. Natomiast przy sumie ubezpieczenia 50.000 zł odszkodowanie wynosić będzie 2500 zł. Wszystko zależy od ogólnych warunków ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Te panie w sekretariatach przydałoby się powywalać z roboty. Co to za rada, żeby poszkodowany kłamał w oświadczeniu? A poszkodowany też powinien swój rozum mieć i nie słuchać głupiej pani z sekretariatu.

 

Szkodę osobową, czyli uszczerbek na zdrowiu możesz zgłosić ze wszystkich ubezpieczeń, jakie masz, bez względu na to, że oba są w PZU - w końcu płacisz 2 składki, jedną w szkole, drugą w klubie.

 

Trudno powiedzieć, czy to Twoje klubowe ubezpieczenie obejmuje również urazy, do których doszło poza treningami. Ale powinieneś zgłosić roszczenie również z polisy klubowej, to Cię nic nie kosztuje. Jeśli się okaże, że Twój wypadek nie był objęty ubezpieczeniem, to Ci po prostu odmówią, ale zgłosić powinieneś.

 

No i jeśli już napisałeś, że przewróciłeś się wychodząc z autobusu, to utrzymuj tę wersję, żeby Ci nie powiedzieli, że coś kręcisz. No i nigdy już nie słuchaj pani z sekretariatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz...

wiesz ja tak naprawde zrobilem to Sb na meczu... tylko ze ta baba nagadala mi ze mi nie przyznadza odszkodowania ze mi napisza ze przysluguje mi z klubu a nie ze szkoly dlatego watpie aby dostac odszkodowanie z klubu za to jak napisze ze przerwocilem sie jak wchodzilem z autobusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pani Ci poradziła odwrotnie niż zazwyczaj jest. Bo zazwyczaj jest tak, że polisa szkolna obejmuje wszystkie urazy, nawet te, do których doszło w domu lub podczas wakacji, a polisy klubowe mogą obejmować zdarzenia związane z treningami czy rozgrywkami. Ale to w każdym przypadku zależy od warunków danego ubezpieczenia. Dlatego powinieneś zgłosić szkodę również z polisy klubowej - może okaże się, że ma szerszy zakres i coś z niej dostaniesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już raz opisywałeś, wtedy gdy zgłaszałeś szkodę z ubezpieczenia szkolnego, i zdaje się, że nawet dostałeś odszkodowanie. Więc teraz trzeba tak samo ;-)

Opis zdarzenia powinien zawierać następujące informacje:

1. data i przybliżona godzina zdarzenia

2. miejsce zdarzenia (jeśli wysiadałeś z autobusu autobus, to jakiej linii, na jakim przystanku)

3. przyczyna urazu (np. potknąłem się przy wychodzeniu i upadłem)

4. świadkowie zdarzenia (jeśli są tacy, których potrafisz wymienić z imienia i nazwiska)

5. jak wyglądało udzielenie pierwszej pomocy po wypadku (czy sam pojechałeś na pogotowie, czy wezwano karetkę, w jakim szpitalu się znalazłeś)

6. diagnoza (nazwa tego urazu, którego doznałeś)

7. opis leczenia powypadkowego (kiedy wizyty, gdzie i kiedy rehabilitacja, jakie wydatki ponosiłeś w związku z leczeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób miałabym Ci pomóc? Przecież już napisałeś ten opis. Krótki, ale może wystarczy. Jeśli nie wystarczy, ubezpieczyciel poprosi Cię, żebyś napisał bardziej szczegółowo, i wtedy napiszesz. Ja nie byłam na miejscu zdarzenia, więc nie wiem, jak ono wyglądało. A już na pewno nie ułożę Ci gotowej historyjki o upadku przy wychodzeniu z autobusu.

Z ubezpieczenia szkolnego już zgłosiłeś szkodę. Więc w tym przypadku opis powinien być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam, kontuzja podczas gry w pilke nozna, podczas biegu skrecajac kolano mi nie wytrzymalo i upadlem, 2 miesiace na l4, rehabilitacja i na koncu artroskopia, pokolei badania jakie mialem:

rtg bez złamania, zadnych zmian kostnych

usg – nierównomierny rozkład echa w obrebie MM

- zmiany torebki tylnej nad rogiem tylnym MM

Rozpoznanie po rezonansie i artroskopii kolana – wygojone uszkodzenie MM w części tylnej. Uszkodzenie peczka przednio-przyśrodkowego ACL z wytworzeniem torbieli kiuta ACL interponującego w dole miedzykłykciowym i przedziale bocznym z wydolnością pozostałej części ACL. Chondromalacja CMF. Bliznowaty przerosniety fałd błony maziowej przednio-przysrodkowy kolana lewego.

I co zrobiono w kolanie – usuniecie uszkodzonej części ACL - torbieli kikuta ACL z eltroablacja

-shaving i elktroablacja fałdu blony maziowej przednio-przysrodkowego.

ile procent za takie cos moga dawac? zeby mnie w konia nie zrobili dajac 1 % i narka :P PZU firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
iknow -1% to na pewno nie... Musiałbyś zerknąć w tabele norm PZU ale na moje oko to przynajmniej kilkanaście %. Jakbyś miał z nimi problem i potrzebował namiary na niedrogą i dobrą kancelarię to służą pomocą. Mam nadzieje, że uczciwie dostaniesz to co formalnie Ci się należy. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...