Jump to content
Forum Odszkodowania

odwołanie do ubezpieczyciela odszkodowania PZU


Recommended Posts

witam,

2 tygodnie temu miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy. Ubezpieczyciel sprawcy wypadku PZU wycenił samochód na 9 tyś i jako niezdatny do naprawy. Dostałem odszkodowania 4200 zł i wrak samochodu który stoi pod blokiem. Chciałbym się odwoływać od wyceny samochodu i czy jest jakiś wzór "odwołania" jeżeli tak to z chęcią bym poprosił.

I czy można w razie czego dając samochód do warsztatu jeszcze raz dostać fakturę za holownik i przekazać PZU żeby wypłaciło odszkodowanie.

prosze o szybka odpowiedź i dziękuję

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przemek... nic nie zrobisz... pozostała kwota t. 4800zł to wartość części dobry z Twojego wraku :-) Każde TU tak robi- pomniejsza odszkodowanie o pozostałe dobre częsci z samochodu. Możesz je sprzedać :-)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jest istotna nieścisłość w wypowiedzi Becketa. Odszkodowanie jest pomniejszane o pozostałość czyli wrak, ale tylko przy szkodzie całkowitej. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że wyliczona przez ubezpieczalnie kwota odszkodowania jest dokonana prawidłowo. Dlatego warto to sprawdzić, choć nie można gwarantować, że akurat w Twoim przypadku została ona źle oszacowana.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

przemek.

ubezpieczyciel sprawcy (szkoda OC) musi przywrócić Ci pojazd do stanu sprzed szkody (dzień szkody) jeśli jest to niemożliwe jak w Twoim przypadku bo została określona szkoda całkowita to wypłacą Ci odszkodowanie pomniejszone o wartość pozostałości. ale Ty się z tym nie zgadzasz. i masz rację. ustawa z dnia 22 maj 2003 o ubezpieczeniach (skrót) mówi że muszą Ci przywrócić stan sprzed szkody. przekaż im wrak pojazdu. jak nie będą chcieli się zgodzić to niech Ci znajdą kupca. jeśli to nie podziała to powiedz że oddajesz auto na złom (bo tak powinienes zrobić) wyrejestrować itd. za złom zapłacą ci grosze a Ty resztę dojdziesz w Sądzie z odpowiednimi odsetkami. walcz to są Twoje pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...