Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

walka z ZUS


bidulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam poszukuję prawnika ,który pomoże mi walczyć z ZUS ŁÓDŹ .Miałam wypadek w pracy -wypadek uznany a sprawa dotyczy odmowy przyznania świadczenia rehabilitacyjnego w związku z wypadkiem.PZU przyznało mi 30% uszczerbku a ZUS-0% . Walcze ale sama z lekarzami mam marne szanse na wygraną . Prywatnie orzecznik powiedział że ma rację ale ZUS obcina świadczenia .Prosze kto może polecić jakiegos prawnika biegłego w sprawach medycznych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wypadek został uznany za wypadek przy pracy to wysokość świadczenia wynosi 100 % podstawy i wynika to wprost z ustawy więc w czym problem?

 

Jeśli zaś chodzi Pani o jednorazowe odszkodowanie to trzeba złożyć sprzeciw od orzeczenia, a jeśli ponowna decyzja będzie nie korzystna zrobić odowołanie do sądu pracy i ubezp. społ. W pozwie zgłosić wnioski o powołanie biegłych danych specjalności i po problemie. Jeśli uszczerbek faktycznie jest to biegli go ustalą, nie ma potrzeby korzystać z radcy prawnego, adwokata bo tylko niepotrzebnie zapłacisz wynagrodzenie.

 

Naszym klientom przygotowujemy pozwy i sami w sądzie sobie światnie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w sądzie udowodnić iz choroba nie jest chorobą samoistną tylko wynikiem wypadku. Poza biegłym lekarzem neurologiem, który dokładnie cytuje orzecznika ZUS kogo mozna powołać aby ocenił czy choroba jest skutkiem wypadku czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Widzisz ja miałam podobny przypadek. Zaklad pracy uznał za wypadek w pracy a ZUS nie. Chodzilo tez o swiadczenie rehabilitacyjne, gdyż ZUS płacil mi 90% a potem 75%. Sprawe oddalam do Sądu Pracy.Sąd powołal lekarza bieglego ( i tak bedzie w Twoim przypadku) Wyrok zapadł 29.04.2010 na moją korzyśc, ale do tej pory nie jest prawomocny gdyz ZUS zazyczyl sobie uzasadnienia wyroku na pismie i moze potem jeszcze złożyc apelacje. No ale ja radzę Tobie abyś walczyla o swoje. ZYCZE WYTRWAŁOŚCI I POWODZENIA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz u mnie jest wypadek uznany przez ZUS ale tylko 182 dni miałam 100 % dalej orzecznicy cudownie mnie uzdrowili i od 183 dnia choruje z powodu " choroba samoistna "- mam po 50-tce więc na starość wszystko można przypisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bidulka wrote:

Oczywiscie odwołanie jest złożone , sprawa w Sądzie, ale jak z lekarzami wygrać ?

Nie bój się. Oni powołają tylko jednego lekarza biegłego. Nie patrzą na wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku powołano 3 biegłych. I wszyscy piszą że oczywiście wypadek był, skutki też ( 2 operacje kręgosłupa ) spowodowały pogorszenie stanu zdrowia ale były zwyrodnienia i jest to choroba samoistna. I co dalej ? Jaka będzie decyzja sądu ? czy ktoś miał podobny przypadek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tak samo wybieram sie do sadu po ustalenie uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku w pracy, dzwignełam telewizor i kręgosłup mi sie rozsypał, przeszłam operację , wstawiono mi 4 śruby w L5-S1 i teraz nie moge znalezc pracy bo nie moge dlugo stac ani nic nosic bo mdleję.

Zus przyznał mi 0% uszczerbku na zdrowiu bo " nie został uszkodzony uklad nerwowy" oraz dlatego że " kręgozmyk który mi operowali byl wrodzony"!!

To ciekawe co mi sie stalo w pracy?? To są zlodzieje perfidne i tyle...

Ja nie daruje tego Zusowi bo należy mi sie odszkodowanie.

To straszne jak traktuje sie czlowieka w Polsce, pracuje sie cieżko a potem traktuja cie jak naciagacza jak nie masz juz zdrowia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bidulka wrote:

a jak długo byłaś na zwolnieniu ?

Jesli to do mnie. Otóż bylam na chorobowym 182 dni, teraz nadal jestem na rehabilitacyjnym, które mam do 2 pażdziernika. Czyli ogólnie na dzień dzisiejszy jestem już na zwolnieniu 13 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...