Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

poszkodowany w wypadku!


kamilek_28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niedawno miałem wypadek, kobitka nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w nasz samochód! trzy dni w szpitalu, uraz głowy i kręgosłupa szyjnego, czy nalezy mi się odszkodowanie z nnw kierującego moim samochodem czy z oc sprawcy (jak to załatwić)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam lekturę obowiązkową, czyli blog ava80

Włos się jeży na głowie jak się to czyta, ale sądzę, że jest to w Twoim przypadku podstawowa lektura. Co prawda zakres obrażeń nieporównywalny, ale postępowanie i procedury będą podobne. Po przeczytaniu podejmiesz decyzję, czy próbować walczyć samemu o swoje prawa (i słowo walka jest tu użyte z rozmysłem), czy skorzystać z pomocy specjalistów. Jeżeli masz pytania - nie krępuj się. Po to jest to forum.

I dobra rada na początek: zbieraj rachunki za wszystkie koszty jakie poniosłeś w związku z wypadkiem, z leczeniem i rehabilitacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z taką interpretacją pzu że: jest pan ubezpieczonu w ZUS-tak, leczył się pan poza systememNFZ-nie, płacił pan za zabiegi,operacje, rehabilitacje-nie, no to jakie koszty mamy pokryć?Zwolnienie z zus wypłacone-tak, pracy pan nie stracił?-nie, to do widzenia panu. Sprawa sprzed 3 lat.

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 9021964

W tym wypadku należało się przede wszystkim upomnieć o odszkodowanie za ból i cierpienie. Potem na podstawie kilometrówki lub biletów można było zażądać zwrotu kosztów za dojazdy na leczenie i rehabilitacje. Na podstawie faktur imiennych można było uzyskać zwrot kosztów poniesionych na zakup leków, środków opatrunkowych lub sprzętu rehabilitacyjnego. Ponadto zwolnienie z ZUS nie pokrywa 100% wynagrodzenia i właśnie różnicę pomiędzy normalnymi zarobkami, a kwotą wypłacaną podczas zwolnienia powinno pokryć w tym wypadku PZU z polisy OC sprawcy. Jeżeli nie minęły jeszcze 3 lata (proszę sprawdzić dokładną datę) i jeżeli ugoda nie była podpisana, to sprawa jest jeszcze do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowiedzcie czy muszę się leczyć u państwowego lekarza (w moim przypadku neurolog i chirurg) czy mogę u prywatnego, dokładnie chodzi o zwrot kosztów wizyt u prywatnych lekarzy?!

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie możesz :) , a praktycznie to jepiej żebyś miał jakieś potwierdzenie, że np.na wizytę u neurologa musiałbyś czekać kilka miesięcy i dlatego leczysz się prywatnie, bo TU może zarzucić, że przecież mogłeś leczyć się na NFZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...