Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie i zadoscuczynieniePILNE prosze o pomoc


Tomasz1661348229
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Dnia 20.11.2009 mialem stluczke samochodowa z kobieta ktora jechala pod prad. Po stluczce spisalem oswiadczenie pojechalem do domu i zaczalem sie zle czuc.

Pojechalem do lekarza rodzinnego zglosilem szumy uszne bol kregoslupa szyjnego i ledzwiowego 2 zeby wybite bolala mnie buzia.

Po 5 dniach trafilem na oddzial ortopedii lezalem tam tydzien czasu. mam stluczony staw skroniowo zuchwowy od listopada jestem caly czas an diecie papkowatej !! Biegly sadowy lekarz u ktorego lecze sie napisal pismo ze potrzeba czasu do naprawy stawu i nic juz sie nie da zrobic i nie wiadomo ile czasu to potrwa2 zeby usuniete niedosluch na ucho lewe i prawe ok 30 - 35 db ( wczesniej mialem sluch zdrowy mam badanie potwierdzajace ze mialem sluch zdrowy)uraz skretny kregoslupa szyjnego oraz stluczony kregoslup ledzwiowy z bolami korzeniowymi. lecze sie psychiatrycznie po wypadku biore leki mam napady lekowe nie moge prowadzic samochodu a ostatnio tzn w maju br. dostalem skierownie na oddzial dzienny psychiatrii. Leczenie bedzie trwalo 12 tygodni od poniedzialku do piatku an oddziale psychiatrii dziennej.

Prosze o pomoic na jakie odszkdowanie/ zadoscuczyniuenie moge liczyc (wydatka n aparaty sluchowe- potrzebne na ucho lewe i prawe to 5800 zl sprawca mial ubezpieczone auto w HDI asekuracja za samochod mi juz wyplacili za zdrowie nie.

Na jakie kwoty zadoscuczynienia i odszkodowania moge liczyc ???

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie będzie równe wysokości szkody jaką poniosłeś (koszty leczenia, przejazdów). Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to należałoby dokonać prwidłowej oceny medycznych następstw wypadku, powiazać to z innymi okolicznościami szkody i wtedy oceniać ile się należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jaka kwote zadoscuczynienie moge pisac tzn ( jaka kwota jest realna zeby ja otrzymac) mnie wydaje sie ze przy tym weszystkim nalezy mi sie m ok 120 - 150 tys zadoscuczynienie plus rebta na staw skroniowo zuchwowy prosze o informacje i wpisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

tomaszd wrote:

ale o jaka kwote zadoscuczynienie moge pisac tzn ( jaka kwota jest realna zeby ja otrzymac) mnie wydaje sie ze przy tym weszystkim nalezy mi sie m ok 120 - 150 tys zadoscuczynienie plus rebta na staw skroniowo zuchwowy prosze o informacje i wpisy

Konieczna analiza dokumentacji medycznej i wywiad z samym poszkodowanym. Jeśli tak Pan uważa to należy o taką kwotę wnosić i ją uzasadniać. Szkoda jest znaczna. Odszkodowanie można łatwo wyliczyć, gdyż jest to szkoda materialna. Natomiast zadośćuczynienie to szkoda niemajątkowa m.in. za ból fizyczny i cierpienia psychiczne, za trwały uszczerbek na zdrowiu, widoczne następstwa wypadku, wpływ urazu na życie zawodowe i prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

ChetniePomoge wrote:

O wysokości odszkodowania nikt z nas tak naprawdę nie wie. Chyba, że ktoś z forumowiczów jest adwokatem lub lekarzem. Odszkodowanie z tego jak co się orientuje będzie dość spore. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać dawid.rychlowski@gmail.com. Pozdrawiam.

To, że ktoś jest tutaj adwokatem lub lekarzem nie oznacza, że potrafi ocenić przez odległość adekwatną kwotę odszkodowania i zadośćuczyniania. Do tego potrzebna jest wnikliwa anaiza materiału dowodowego i wywiadu z samym poszkodowanym aby wiedzieć jaki wpływ wypadek miał na życie poszkodowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ChetniePomoge wrote:

No i przyznaj, że wiedza medyczna lub prawna znacznie w tym przypadku może ułatwić tę ocenę :)

Nikt nie mówi, że nie potrzeba wiedzy prawnej i medycznej- jest ona niezbędna, ale podstawa to przeanalizować dokumentację medyczną i przeprowadzić wnikliwy wywiad z samym poszkodowanym. Wiedza medyczna i prawna jest potrzebna nie tylko w tym przypadku ale w każdym przypadku jeśli chodzi o odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, należy Ci się zwrot wszystkich kosztów jakie poniosłeś w związku z wypadkiem, a także korzyści jakie utraciłeś (musisz to udowodnić). Kwota zadośćuczynienia zawsze jest trudna od oszacowania, wyliczenie następuje po łącznym uwzględnieniu wielu faktów, w tym urazów, okoliczności zdarzenia, życia przed i po wypadku etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 361 § 1 k.c. zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko notabene za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono. Zgodnie z art. 6 k.c. ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...