Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zaklad ubezpieczen nie chce wypalci odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!!prosze o pomoc nie wiem co juz mam robic.W maju w 2009 roku mialem stluczke w ktorej bylem poszkodowanym.kierowca ktory byl winny zdarzenia byl pijany i przyznal sie ze kierowal a natepnie sie odwolal.wiec sprwa trafila do sadu grodzkiego gdzie ten kierowca probowal wmówic ze nie kierowal samochodem tyko w nim siedzial za kierownica i samochod sie stoczyl bo wyrzucil bieg na luz.ale sedzia mu nie uwierzyl i przegral sprawe gdzie ja bylem w roli swiadka a nie pokrzywdzonego i do tej pory nie dostalem odszkodowania z jego polisy OC poniewaz ubezpieczyciel tlumaczy sie tym ze musi miec wyrok ktory juz zapadl w listopadzie 2009r(wiem z nieoficjalnych zrodel).Ubezpieczyciel ponoc zwracal sie sie do sadu o wydanie takiego wyroku ale nie otrzymal odpowiedzi.Ja jestem tylko swiadkiem i nie wiem czy moge dostac taki wyrok.sprawa jest bardzo dziwna bo kierowca przyznal sie ze to jego samochod byl winny zdarzenia ale nie on kierowal i ja bylem poproszony do sadu aby wskazac kierowce i czy byl pijany i tyle a kasy do tej pory nie moge wyrwac.pomocy((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd powinien wydać Panu odpis wyroku, albowiem posiada Pan interes prawny. Być może sąd nie zauważył, że był Pan pokrzywdzonym, dlatego sugeruję ponowne złożenie wniosku do sądu o doręczenie odpisu wyroku, gdzie w uzasadnieniu wskaże Pan swój interes prawny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie zastanawiające jest dlaczego wyrok w tej sprawie ma jakiekolwiek znaczenie. Niezależnie czy pojazd się stoczy sam, czy tez za kierownicą będzie ktoś siedział to nie zdejmuje to odpowiedzialności z ubezpieczyciela z polisy OC. Jeśli był pijany i jest winny to mogą sobie później regresować, ale i tak muszą najpierw wypłacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby ubezpieczyciel mógł skorzystać z regresu musi wiedzieć, kto był kierującym. Wyrok jest jednym z dowodów w sprawie, a zwłaszcza gdy jest to prawomocny wyrok skazujący, gdyż taki całkowicie wiąże sąd cywilny, a co za tym idzie ubezpieczyciel też nie może go zignorować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest takie orzeczenie Sądu Najwyższego , ze Ubezpieczyciel nie może odmówić wypłaty odszkodowania powołując sie na nie zakończone postepowanie sądowe , tylko ma sam wyjasnic okoliczności sprawy bo ma do tego odpowiednich pracowników i wiedzę , natomiast jak jest wyrok to wezwij ich ostatecznie do wypłaty odszkodowania daj im termin 7 dni , napisz że wyrok zapadł w dniu takim i takim , ze jest prawomocne , to juz lekka przesada żebyś za nich jeszcze wyciągał odpisy wyroku i im doręczał.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maciej Socha wrote:

Ale żeby ubezpieczyciel mógł skorzystać z regresu musi wiedzieć, kto był kierującym. Wyrok jest jednym z dowodów w sprawie, a zwłaszcza gdy jest to prawomocny wyrok skazujący, gdyż taki całkowicie wiąże sąd cywilny, a co za tym idzie ubezpieczyciel też nie może go zignorować.

kogo obchodzi regres? to prawo które przysługuje ubezpieczyielowi PO WYPŁACIE ODSZKODOWANIA, może z niego skorzystać albo nie, ale z pewnością nie można się nim zasłaniać przed wypłatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...