Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwołanie od decyzji PZU za zbyt mały procent uszczerbku na zdrowiu


izabela66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. miałam komisję lekarską w PZU Życie w związku z wypadkiem komunikacyjnym w wyniku, którego doznałam: wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy oraz podwichnięcie C1/C2. przebywałam 4 dni w szpitali, chodziłam 7 tyg w kołnierzu ortopedycznym, byłam 3 mies. na zwolnieniu lekarskim. W trakcie badania lekarz orzecznik moim zdaniem powierzchownie dokonał badania i na tej podstawie przyznał mi 5 % uszczerbku na zdrowiu. Przeszłam długie leczenie i uważam ,że przyznana kwota nie rekompensuje w żaden sposób mojej straty. jak napisać odwołanie na jakie przepisy sie powołać, co dołaczyc do odwołania oprócz dokumentacji medycznej? bardzo prosze o pomoc!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dochodzi Pani zadośćuczynienia z OC sprawcy to oprócz dokumentacji medycznej wskazane jest przedstawienie w piśmie również wszystkich aspektów krzywdy jakiej Pani doznała po wypadku. Jednak z Pani opisu można wnioskować, że dotyczy to ubezpieczenia NNW, wówczas istotny jest jedynie uszczerbek na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzi o ubezpieczenie NNW. jak uzasadnić odwołanie, na jakie przepisy sie powołać, wystarczy sie odwołac do "Tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu", czy istotne jest orzeczenie przez innego lekarza o stanie mojego zdrowia? czy mam szanse na ponowne wezwanie na komisję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. jeśli uzasadni PAni że uszczerbek powinien byc wyzszy i bedzie to udokumentowane to szansa jest. Aczkolwiek ubezpieczyciel nie ma OBOWIAZKU sie z pani nowa ocena uszczerbku zgodzic i powołac druga komisję. wtedy pozostaje tylko droga sądowa.

z NNW zwracane sa także często koszty poniesione (rachunki) na leczenie czy rehabilitację - zwykle DO pewnej określonej kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...