Jump to content
Forum Odszkodowania

Odwołanie od decyzji PZU za zbyt mały procent uszczerbku na zdrowiu


izabela66
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. miałam komisję lekarską w PZU Życie w związku z wypadkiem komunikacyjnym w wyniku, którego doznałam: wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy oraz podwichnięcie C1/C2. przebywałam 4 dni w szpitali, chodziłam 7 tyg w kołnierzu ortopedycznym, byłam 3 mies. na zwolnieniu lekarskim. W trakcie badania lekarz orzecznik moim zdaniem powierzchownie dokonał badania i na tej podstawie przyznał mi 5 % uszczerbku na zdrowiu. Przeszłam długie leczenie i uważam ,że przyznana kwota nie rekompensuje w żaden sposób mojej straty. jak napisać odwołanie na jakie przepisy sie powołać, co dołaczyc do odwołania oprócz dokumentacji medycznej? bardzo prosze o pomoc!!!!
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli dochodzi Pani zadośćuczynienia z OC sprawcy to oprócz dokumentacji medycznej wskazane jest przedstawienie w piśmie również wszystkich aspektów krzywdy jakiej Pani doznała po wypadku. Jednak z Pani opisu można wnioskować, że dotyczy to ubezpieczenia NNW, wówczas istotny jest jedynie uszczerbek na zdrowiu.
Link to comment
Share on other sites

tak, chodzi o ubezpieczenie NNW. jak uzasadnić odwołanie, na jakie przepisy sie powołać, wystarczy sie odwołac do "Tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu", czy istotne jest orzeczenie przez innego lekarza o stanie mojego zdrowia? czy mam szanse na ponowne wezwanie na komisję.
Link to comment
Share on other sites

tak. jeśli uzasadni PAni że uszczerbek powinien byc wyzszy i bedzie to udokumentowane to szansa jest. Aczkolwiek ubezpieczyciel nie ma OBOWIAZKU sie z pani nowa ocena uszczerbku zgodzic i powołac druga komisję. wtedy pozostaje tylko droga sądowa.

z NNW zwracane sa także często koszty poniesione (rachunki) na leczenie czy rehabilitację - zwykle DO pewnej określonej kwoty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...