Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Samochód zastępczy na czas naprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w zeszłym roku mój samochód był serwisowany w warsztacie samochodowym. Z powodu błędu warsztatu, po wyjechaniu z serwisu zerwał się pasek rozrządu. Serwis zdecydował o skorzystaniu ze swojej polisy OC (Hestia BIZNES) i naprawie auta (koszt naprawy prawie 10 000 zł). Samochód prawie miesiąc spędził w serwisie.

 

Ponieważ auto jest użytkowane w prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej (na podstawie ewidencji przebiegu - nie wprowadzony do ewidencji środków trwałych) i jest mi niezbędny do celów zarobkowych, wynająłem z wypożyczalni auto zastępcze tej samej klasy.

 

Gdy po naprawie auta, zwróciłem się do ubezpieczyciela serwisu z prośbą o zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego, przyznali mi jedynie zwrot kosztów za technologiczny czas naprawy (który w tym przypadku wyniósł podobno 4 dni - auto stało w naprawie miesiąc!).

 

Wiem, że ubezpieczyciel może przyznać zwrot kosztów za wynajem auta zastępczego na technologiczny czas naprawy tylko w przypadku, gdy samochód jeździ i umawiam się na konkretny termin z serwisem na naprawę. W tym przypadku, mój samochód był unieruchomiony.

 

Może ktoś miał podobne doświadczenia? Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ta informacja pewnie przyda się wielu osobom, które uległy wypadkowi z cudzej winy, bez względu na to gdzie wypadek miał miejsce, w Polsce czy za granicą. Oprócz odszkodowania za uszkodzony pojazd, utratę zdrowia i innych, należy się również odszkodowanie za wynajem pojazdu zastępczego już od momentu powstania szkody do momentu wypłaty odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe usiłują ograniczyć swoją odpowiedzialność unikając wypłaty, strasząc klientów, że nie ma pewności czy im przysługuje, że pojazd musi być uzytkowany zarobkowo lub twierdzą, że należy się tylko za technologiczny czas naprawy. Nie dajcie się zwieść. Walczcie o swoje. My to robimy za naszych Klientów.

-

Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu – MiCaR wynajmuje auta zastępcze, poszkodowanym przez innych użytkowników dróg, zupełnie bezpłatnie. Mało, że nie trzeba zapłacić z góry za wynajem, to nie trzeba wpłacać kaucji. MiCaR bierze na siebie cały problem odzyskania odszkodowania za auto zastępcze od firm ubezpieczeniowych. A wybór aut jest bardzo duży. Osobowe dostawcze i specjalistyczne, takie jak chłodnie czy autolawety. Tak więc, możemy pomóc niemal każdemu poszkodowanemu. Klient musi jedynie zadbać o to, by dostarczyć niezbędne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...