Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

PZU- nie wypłaca zasądzonego odszkodowania


barbara86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o radę w sprawie....

2 lata temu sąd zasadził mi odszkodowanie za wypadek, dodatkowo uznał mi kwotę która pokryła operację nogi-i adwokat z PZU zgodził sie na zapłate równiez tego(podpisał się pod tym). Mija 2 lata i owszem odszkodowanie dostałam ale zwrot kosztow operacji już nie. Upominałam się długi czas, ale zostało to bez odzewu. Wobec tego wyciagnełam z akt zapis ze ta kwota za zgoda stron mi sie nalezy, tylko nie wiem co teraz mam zrobic. Czy z tym "papierem" isc bezpośrdnio do PZU czy założyć im sprawe w sądzie? jak naliczyć odsetki karne za dwuletnią zwłoke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek oczywiście pisemnie do PZU z załączeniem dokumentu z klauzulą o zobowiązaniu zapłaty, Sąd przychylniej patrzy na sprawę jeśli podatnik - poszkodowany wyczerpał wszystkie możliwe dla siebie sposoby na odzyskanie należności - pamiętajmy, że sady kosztują a postępowania sądowe trwają dłużej niż ewentualne odwołania. Te 14-30 dni warto przeczekać i spróbować odzyskać pieniądze bezpośrednio.

 

w kwestii odsetek:

wzór ogólny:

Wzór na obliczenie odsetek ustawowych wygląda tak:

kwota zaległości x liczba dni zwłoki x wysokość stopy odsetek / 365.

 

Np. zaległość: 100 zł, dni zwłoki: 10,stopa odsetek ustawowych: 30%. 100 x 10 x 30% / 365 = 0,82 zł (30% =30/100)

 

na dzień dzisiejszy stopa odsetek to 13% ustawowo

więcej o tym w poście na blogu z dnia 11 kwietnia 2010, gdybys chciala uszczegółowienia ;)

i powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...