Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Skręcenie/zwichnięcie kolana/rzepki


ziomeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Podczas wykonywanej pracy moje kolano wyskoczyło w prawą stronę, wskoczyło na miejsce po kilku minutach, założono mi szynę gipsową i powiedziano żebym przyszedł do kontroli za 2 tygodnie.

7 lat temu miałem to samo zdarzenie tyle tylko że wtedy grałem w piłkę, nie były wykonane badania (artroskopia) tylko ściągany płyn z kolana, wtedy otrzymałem 5% (odszkodowanie szkolne) + dodatki szpitalne, razem otrzymałem ok 600zł.

 

Kolano mam całę opuchnięte, czuję że zbiera się tam płyn (nie zostałściągnięty w dniu wypadku) jest to już drugi uraz tego samego kolana, na tą chwilę nie jestem w szpitalu i teraz pytanie do Was.

 

Ile % mogę otrzymać po zakończonym leczeniu ?

Lekarz prowadzący (pierwszy wypadek) powiedział że za kolejne takie zdarzenia będzie więcej za każdym razem.

 

Przy pierwszym wypadku moje kolano doszło do pełnej sprawności po ok 6 miesiącach, czy teraz czas będzie dłuższy ?

 

Na zdjęciu RTG jest bez zmian, tak jak przy pierwszym urazie, dziwną sprawą jest że ani wtedy ani teraz nie otrzymałem skierowania na artroskopię,rezonans magnetyczny, czy mogę się tego w jakiś sposób domagać od lekarza ?

 

 

Z góry Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
pepo wrote:
Witam, 17.09.2009 podczas wykonywania obowiązków służbowych uległem wypadkowi. Wypadek zgłosiłem bezpośredniemu przełożonemu oraz w BHP.
Następnego dnia zgłosiłem się na Izbę przyjęć w Szpitalu- diagnoza-skręcenie stawu kolanowego,kontrola za 2 tygodnie, L 4 również. W między czasie sporządzony został protokół powypadkowy...
stan mojego kolana nie poprawił się, udałem się do lekarza na kontrolę, nie mogłem wyprostować kolana lekarz stwierdził uszkodzenie łąkotki. Za jakiś czas miałem artroskopię, okazałą się , że mam zerwane wiązadło krzyżowe przednie oraz uszkodzona łąkotkę, której część boczną trzeba było usunąć. Rehabilitacja przebiega prawidłowo zakończę ją w połowie listopada, natomiast rekonstrukcję wiązadła mogę zrobić później,prawdopodobnie za rok lub dwa ( wszystko zależy od terminów)bez tego da się żyć.Do pracy wracam w połowie Listopada. Czy na ostatniej kontrolnej wizycie, którą będę miał tuż przed pójściem do pracy, lekarz może mi wypisać druk N-9 do ZUSu, czy mój pracodawca może składać odpowiednie dokumenty do ZUS?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
keri - czy możesz napisać, w jakim celu wklejasz co i rusz jakieś stare pytania? To powyższe było chyba zadane w 2009 roku, czy teraz? Jeśli wtedy - to jakakolwiek odpowiedź pytającemu teraz - będzie musztardą po daaaaawno zjedzonym obiedzie.... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Artur1 wrote:

To raczej schorzenie

Zgodnie z tezą wyroku S.N. z dn. 10 kuty 1977 r. III PR 194/76 OSNC 1977/10/196 "Wysiłek fizyczny powodujący w czasie pracy uszkodzenie organu wewnętrznego pracownika dotkniętego schorzeniem samoistnym może uzasadniać uznanie tego zdarzenia za wypadek przy pracy, jeżeli wysiłek ten będący zdarzeniem zewnętrznym w sposób istotny przyspieszył bądź pogorszył istniejący już stan chorobowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri wrote:
pepo wrote:
Witam, 17.09.2009 podczas wykonywania obowiązków służbowych uległem wypadkowi. Wypadek zgłosiłem bezpośredniemu przełożonemu oraz w BHP.
Następnego dnia zgłosiłem się na Izbę przyjęć w Szpitalu- diagnoza-skręcenie stawu kolanowego,kontrola za 2 tygodnie, L 4 również. W między czasie sporządzony został protokół powypadkowy...
stan mojego kolana nie poprawił się, udałem się do lekarza na kontrolę, nie mogłem wyprostować kolana lekarz stwierdził uszkodzenie łąkotki. Za jakiś czas miałem artroskopię, okazałą się , że mam zerwane wiązadło krzyżowe przednie oraz uszkodzona łąkotkę, której część boczną trzeba było usunąć. Rehabilitacja przebiega prawidłowo zakończę ją w połowie listopada, natomiast rekonstrukcję wiązadła mogę zrobić później,prawdopodobnie za rok lub dwa ( wszystko zależy od terminów)bez tego da się żyć.Do pracy wracam w połowie Listopada. Czy na ostatniej kontrolnej wizycie, którą będę miał tuż przed pójściem do pracy, lekarz może mi wypisać druk N-9 do ZUSu, czy mój pracodawca może składać odpowiednie dokumenty do ZUS?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź...
Istotne jest zakończenie leczenia i rehabilitacji i należy o to zasbać aby lekarz takową okoliczność wpisał, gdyż inaczej ZUS cofnie dokumentację jako nie spełniającą wymogów formalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Dzień dobry. Pół roku temu miałam wypadek przy pracy. Koleżanka upuściła płyn, który się wylał na podłogę i poślizgnęłam się na nim. Doznałam skręcenia kolana, miałam rehabilitację i kilka dni temu zgłosiłam szkodę w ZUS. Jak teraz będzie wyglądała procedura?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jeżeli doszło do wypadku w pracy i doznała Pani trwałego uszczerbku na zdrowiu, to ma Pani prawo starać się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Polecam lekturę naszego artykułu w temacie uszczerbków związanych z urazami nóg - pozwoli to Pani zapoznać się z tematem oraz mniej więcej ocenić swój uszczerbek.

 

Proces uzyskania odszkodowania z ZUS wygląda następująco:

- złożenie wniosku do ZUS z prośbą o wypłatę jednorazowego odszkodowania po uzyskaniu druku OL-9 od lekarza zaświadczającego o zakończonym leczeniu,

- ZUS ma 7 dni na zorganizowanie komisji lekarskiej (warto na nią wziąć dokumenty medyczne i ewentualne wyniki badań np. zdjęcia rtg),

- lekarz orzecznik wskazuje uszczerbek na zdrowiu. Poszkodowany ma 14 dni na odwołanie, jeżeli nie zgadza się w wysokością przyznanego uszczerbku na zdrowiu,

- jeżeli poszkodowany zgadza się z uszczerbkiem, to ZUS wydaje decyzję do 14 dni od chwili otrzymania orzeczenia i ma kolejne 30 dni na wypłatę świadczenia.

 

Życzę zdrowia i powodzenia! W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez zgłoszenie albo odpowiedź na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...