Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy pomocy


andre27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie doznałem wypadku w pracy , element oderwał sie od maszyny i spadł mi na reke połamane palce, pracowałem przez polska firme, umowa o prace a byłem oddelegowany zagranice firma prawdopodobnie miała grupowe ubezpieczenie pracowników tak twierdził szef, posiadam protokół powypadkowy przetumaczony chciałbym odzyskac odszkodowanie .prosze o pomoc gg.176670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odszkodowania z ubezpieczenia NNW może Pan dochodzić jednorazowego odszkodowania z ZUS.

 

Wniosek o jednorazowe odszkodowania powinien Pan złożyć do pracodawcy, a ten po uzupełnieniu dokumentów o inne dokumenty powinien przekazać go do ZUS.

 

Jeśli chodzi o NNW to proszę ustalić gdzie mieliście ubezpieczenie i tam zgłosić szkodę (telefonicznie, emailowo, pisemnie).

 

Świadczenie z Ubezpieczenia NNW = iloczyn % uszczerbku na zdrowiu x suma ubezpieczenie. W przypadku jednorazowego odszkodowania z ZUS odszkodowanie = iloczyn % trwałego uszczerbku na zdrowiu x 621,00 zł. za 1 % uszczerbku.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt - stopka poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje firmy która pomoze mi odzyskac odszkodowanie posiadam protokół przetłumaczony.wypadek na terenie Belgii zatrudniony byłem u polskiego pracodawcy na umowe o prace a oddelegowany zagranice. prawdopodobnie pracodawca miał grupowe ubezpieczenie, nie opłacone przez pracodawce koszty leczenia. prosze o pomoc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miał Pan polskiego pracodawcę to nie wiem czy w ogóle potrzeba Panu na tym etapie pełnomocnik. Proszę poprosić pracodawcę o złożenie wniosku do ZUS o wypłatę jednorazowego odszkodowania, a następnie takie zgłoszenie zrobić do ubezpieczyciela z ubezpieczenia grupowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...