Jump to content
Forum Odszkodowania

zwrot wpłaty a pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela kredytu


olka
 Share

Recommended Posts

Witam! trzy miesiące temu umarła mi mama w wypadku komunikacyjnym (została potrącona przez samochód). w 2008 roku rodzice wspólnie zaciągnęli kredyt, przy czym kredytobiorcą była mama. kredyt był ubezpieczony z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku kredytobiorcy. Ubezpieczyciel pozytywnie rozpatrzył więc sprawę i kredyt został przez niego spłacony od dnia zdarzenia czyli wypadku. sprawa ta ciągnęła się dwa miesiące. przez te dwa miesiące ojciec spłacał kredyt robiąc przelew ze swojego konta, w sumie 1300zl. staramy się teraz o zwrot tych pieniędzy, gdyż tak jak pisałam wyżej ubezpieczyciel pokrył cała kwotę od dnia wypadku. wysłaliśmy pismo z oświadczeniem iż pieniądze przelał ojciec i stanowiły one jego prywatną własność (mama przecież już nie żyła). dostaliśmy po dwóch tyg odpowiedz pisemną, że dopóki nie dostarczymy postanowienia sądu stwierdzającego nabycia spadku i osób dziedziczących pieniądze te nie mogą nam zostać zwrócone.

pytanie czy to jest zgodne z prawem i czy musimy zakładać sprawę w sądzie o wyznaczenie osób upoważnionych do spadku jeśli ojciec chce odzyskać pieniądze, które przelał jako spłatę mamy kredytu po jej śmierci/?

proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

w takim przypadku jak naszym nadal trwa postępowanie. policja skierowała sprawę do prokuratury, a prokurator do sądu. czy w takim razie można już teraz starać się o odszkodowanie z oc osoby kierującej pojazdem? dodam, że mamy dokument z komisariatu, który zajmował się tą sprawą, iż mama została potrącona, wszystkie dokumenty ze szpitala, itp oraz wszystkie ubezpieczalnie wypłaciły już nam pieniądze z tytułu zgony + za zgon w nieszczęśliwym wypadku.

jednakże sprawa opisana przeze mnie jako pierwsza (odnośnie zwrotu wpłaconych pieniędzy za kredyt) jest teraz priorytetowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...