Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek motocyklowy. Kilka Pytań :)


Recommended Posts

Witam.

Tydzień temu miałem wypadek motocyklowy.

Kierowca samochodu dostawczego przejechał podwójną ciągłą i wogóle mnie nie widząc zajechał mi drogę.

Obecnie leżę w szpitalu i czekam na operację, zostanę tutaj zapewne jeszcze 2 tyg.

Największym urazem jest pęknięta panewka stawu biodrowego, oprócz tego: obtarcia, wybicia palcow, siniaki.

Mam kilka pytań.

1. Kiedy startuje sprawa odszkodowań, zasiłków etc. jak wyjdę ze szpitala i zgłoszę szkodę?? czy robi to policja lub sprawca wypadku w czasie kiedy ja jestem leczony??

2. Jak ma się sprawa odszkodowań ( z oc cos juz wyczytalem i wiem ze lepiej znalezc prawnika) a jak ma sie sprawa z zusem, jestem osoba prowadzaca dzialalnosc, oplacam zus wraz z wypadkowym, jakie przysluguja mi swiadczenia i jak mam sie do tego zabrac??

3. Co grozi sprawcy takiego wypadku??

4. Policja zabrala za pokwitowaniem dowod rejestracyjny motocykla, czy oddadza go bez problemu, czy dopiero jak udowodnie ze jest sprawny etc??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Postaram się odpowiedzieć na te kilka pytań.

1. Odszkodowanie możesz dostać dopiero po zgłoszeniu się do zakładu ubezpieczeń sprawcy i do swojego ubezpieczyciela jak masz wykupione NNW na motor bądź jakiekolwiek inne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Do czasu kiedy sam nie możesz tego zrobić możesz poprosić kogoś innego aby zrobił to za Ciebie. W sumie teraz większość ubezpieczycieli przyjmuje zgłoszenie szkody przez telefon więc nie ma problemu. Po zgłoszeniu szkody z OC sprawcy najprawdopodobniej dostaniesz część odszkodowania czyli kwotę bezsporną. Całość Twoich roszczeń będzie spełniania w miarę możliwości ich udokumentowania, bądź w realiach polskich można to nazwać wyegzekwowania od ZU.

2. Niestety na temat ZUS-u się nie wypowiadam

3. Jeżeli sprawca wypadku był trzeźwy to nic mu nie grozi. Jeżeli jest to jego pojazd to odczuje spowodowanie wypadku podczas zawierania kolejnej polisy ubezpieczenia komunikacyjnego - straci zniżki.

4. Policja oddaje dowód rejestracyjny po przedstawieniu badania technicznego potwierdzającego, że motor jest naprawiony w sposób niezagrażający bezpieczeństwu.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
barmanka wrote:


córka miała wypadek.Jechała skuterem i zderzyła się z autem.Za 4 dni kończyła 18 lat.Skuter należał do mojej siostry i miał ubespieczenie oc.Po wypadku był do kasacji.Musiałam siostrze zwrócic pieniądze za skuter.Córka o mała nie straciła życia.Z radości ze żyje i ze względu na to ze wypadek wydarzył się 500 km od naszego miejaca zamieszkania i byłybu wysokie koszty podróży na rozprawy sądowe,przyznała się do winy,chociaż wina była obopulna.Zapłaciliśmy za skuter i za mandat i myśleliśmy ze mamy wszystko za sobą.Ale się myliliśmy.Po upływie prawie 4 lat córka dostała wezwanie do zwrotu kasztów naprawy tego auta z którym się zderzyła.PZU twierdzi ze nie miała uprawnień do kierowania skuterem.Brakowało 4 dni do pełnoletności a wtedy nie potrzebowałaby tych uprawnień.Córka nie pracuje i nie ma dochodów.Skąd ma wziąć tak olbrzymią sumę.
Czy mam szansę zeby PZU umożyło nam ten dług,albo odstąpiło od niego.A jeśli nie była pełnoletnia czy PZU ma prawo od niej żądać tych pieniędzy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...