Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

APELACJA ZUS


anetola76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dostalam dzisiaj pismo z Sądu Pracy. ZUS zlożyl apelacje do Sądu Okręgowego. Już nie mam sił. ja już tego nie wytrzymam psychicznie.Co mam robić? Na odwołanie mam 2 tygodnie. Proszę o pomoc:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy nie powinnam mieć adwokata, co reprezentowałby mnie w Sądzie. W uzasadnieniu ich apelacji napisali,że lecze się od 2008 roku na kręgosłup u dok.G co jest nieprawdą gdyż w zeszłym roku w lipcu pierwszy raz mialam do czynienia z Nim. Nie wiem skąd oni mają takie brednie. U neurologa lecze się na kręgosłup od 1998 roku, co również nie jest prawdą, gdyż leczylam się na inne schorzenia u neurologa i mają to w zaświadczeniach lekarskich. nie wiem czy będą lekarza neurochirurga powoływać na świadka? Normalnie brak słów. To jest chore. Albo analfabeci co nie umieją czytać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i przyłączam się do Was. Ja również walcze z ZUS . Wczoraj miałam kolejna sprawe w sądzie , byłi biegli i jak z przygłupami sie rozmawia . Czy na Waszych sprawach byli biegli i czy ich opinie były w całości korzystne dla Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bidulka wrote:

witam i przyłączam się do Was. Ja również walcze z ZUS . Wczoraj miałam kolejna sprawe w sądzie , byłi biegli i jak z przygłupami sie rozmawia . Czy na Waszych sprawach byli biegli i czy ich opinie były w całości korzystne dla Was

na mojej sprawie nie bylo bieglych tylko opinie bieglego. No on również stwierdził ze to schorzenie samoistne, ale wyrok zapadl na moja korzyśc ale co teraz bedzie to sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . pytacie dlaczego pisze że to kolejna sprawa . Otóż w śądzie mam sprawę o świadczenie reh - walczę o wypadkowe ( bo 182 dni zasiłek był w zwiazku z wypadkiem a od 183 jestem cudownie uzdrowiona ) i mam rente przyznaną ale z ogólnego stanu - no bo jak może być zwypadkowa skoro ZUS świadczenia nie przyznał wypadkowego. Na sprawie są wzywani biegli - biegli mówią że owszem wypadek był , uraz był ale choroba jest samoistna . I jak walczyć z biegłymi. Przecież ani ja , ani nawet prawnik nie możemy dyskutować na temat pojęć medycznych. A wiadomo wszystko tkwi w szczegółach . Ale mam pytanie do " anetola76 " - czy w opiniach biegłych we wnioskach końcowych było stanowisko dla Ciebie korzystne czy podtrzymujące stanowisko ZUS. A jesli biegły pisał choroba samoistna to jak to się stało że Sąd zajął inne stanowisko. proszę napisz bo jestem w takiej sytuacji i nie wiem jakich użyć argumentów żeby przekonać Sąd że to ja mam racje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż"bidulka" według mnie biegli sądowi zapewne też współpracowali kiedyś dla ZUS. Nie wiem czy zauważylaś na komisjach lekarskich lekarze orzecznicy nie patrza na ciebie tylko z góry mają ustalone co mają z Tobą zrobić.

nie wiem jak to się stało,że zapadł wyrok korzystny dla mnie? Ale taka p. Ewania dodała mi sił i otuchy abym walczyła o swoje. Myśle ze Sąd Pracy jest za pracownikiem. Ale to moje zdanie. Zobaczymy co teraz bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wierze w sprawiedliwość i że racja jest po Naszej stronie ale stanowisko lakarza biegłego jest dla Sądu b. ważne i do niego sie odnosi . Ja jestem po 2 operacjach kregosłupa - usuniety dysk a biegli za orzecznikami ZUS potwierdzają iż jest to choroba samoistna . I co będzie dalej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli choroba jest samoistna a uraz spowodował pogorszenie stanu mimo choroby wewnętrznej to jest to zdarzenie które będzie miał charakter wypadku przy pracy.I tak powinien choc nie musi orzec sąd. Co dokładnie napisali biegli ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku biegli w podsumowaniu opinii piszą ze skoro sa zwyrodnienia kręgosłupa to uraz kręgosłupa nie spowodował wypadnięcia dysku tylko jest to choroba samoistna.I dwie operacje kręgosłupa które były w nastepstwie wypadku w/g biegłych - to leczenie choroby samoistnej - przed wypadkiem nie mam żadnych badań potwierdzających uszkodzenie krążka międz. , jest badanie z 2002 r. -RTG - mówiące o zwyrodnieniach : i o prawidłowej wysokości dysków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną zewnętrzną wypadku przy pracy może być wykonywanie codziennych obowiązków pracowniczych, jeżeli przyczyniły się w znaczącym stopniu do pogorszenia samoistnej choroby (wyrok SN z dnia 5 lutego 1997 r., II UKN 85/96, OSNAP 1997, nr 19, poz. 386) - to jeden z wyroków SN w podobnej do twojej sprawie

 

W związku z tym jeżeli w protokole stwierdzono uraz oraz uznano zdarzenie za wypadek przy pracy a nie obarczono cie wyłaczną odpowiedzialnością za jego zaistnienie - to jest to do obrony przed sądem, polskie prawo nie jest precedensowe i niestety orzeczenia SN są tylko wspomagajace do orzeczen sadów innych są jednak w tym kontekście ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dostarczeniu dn30.06.2010 (termin mijał 1.07.2010) odpowiedzi na apelacje do Sądu okręgowego dosstałam wczoraj(1.07) wezwanie na sprawe ktora odbedzie sie 29.10.2010. Czy to znaczy ze moja odpowiedz na apelacje nie zostala rozpatrzona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dostarczeniu dn30.06.2010 (termin mijał 1.07.2010) odpowiedzi na apelacje do Sądu okręgowego dosstałam wczoraj(1.07) wezwanie na sprawe ktora odbedzie sie 29.10.2010. Czy to znaczy ze moja odpowiedz na apelacje nie zostala rozpatrzona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetola76 to nawet szybko masz te rozprawe bo mi pani w sądzie powiedziała że czeka sie od pół roku do roku:-( ja apelacje dostałam tydzien temu w piątek a we wtorek była już wysłana odpowiedż na apelacje za potwierdzeniem odbioru ..ciekawa jestem kiedy mi coś przyjdzie:-( a napisali cos tam jeszcze czy tylko termin rozprawy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...