Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

RESO - zaniżona szkoda całkowita


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam następujący problem

sprowadzilem samochod z zagranicy, ktory w sumie kosztowal mnie ok. 21tys. zl

miesiac temu mialem kolizje nie ze swojej winy, przyjechala policja, sporzadzili notatke. Firma w jakiej jest ubezpieczony sprawca to RESO. Przyjechał rzeczoznawca, porobił zdjęcia. Następnego dnia oddałem samochód do serwisu BMW (koszty holowania 120zł). Naprawę wyliczyli na 17100zł. Reso odpowiedział na to, że naprawa przewyzsza wartosc, bo wedlug nich samochod ten jest warty 15700, dodali 550 za to ze pierwsza rejestracja (odjęli 910zl, bo zderzak byl juz lakierowany, 1274 za to ze samochod kupiony za granica i 364zl za to jest 3 wlascicieli ( a tak naprawde jest dwóch) ogolnie nie wiem nawet skad wiedza, ze samochod jest z zagranicy...

wycenili szkode na 9700, poniewaz 15700 (wartosc sprzed wypadku) - 6000 (zaokraglonwa wartosc pojazdu uszkodzonego), natomiast wedlug nich urealniony koszt naprawy to 9675zl

samochod chcialem sprzedac, ale teraz jesli chce go zabrac z BMW tak jak stoi rozbity, to za ten przeglad który zrobili chcą ode mnie 880zł

czy moge domagac sie zwrotu wszystkich kosztow od RESO (lacznie z tym przegladem 880zł)?

co w tej sytuacji najlepiej byłoby zrobic? tylko sprawa w sadzie? czy przekazac sprawe prawnikowi?

prosze o pomoc i jakiekolwiek sugestie

dodam rowniez, ze wg reso nie moge sie odwolac zanim nie otrzymam od nich tej kwoty 9700, natomiast w bmw mowia, zebym nie bral pieniedzy, bo reso w ten sposob moze uznac sprawe za zakonczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś wziąć kasę, którą Ci proponują i wtedy będziesz mógł coś jeszcze zdziałać w tej sprawie. Miałam bardzo podobną sytuację, ale z inną ubezpieczalnią. Po wzięciu pieniędzy i naprawieniu samochodu jest możliwość uzyskania jeszcze dodatkowej kwoty-w moim przypadku zajął się tym znajomy. I tylko dzięki temu jestem zadowolona z kwoty, którą łącznie uzyskałam.

Jak już zakończysz sprawę z ubezpieczycielem, odezwij się na forum, dam Ci namiary.

Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowca_01 wrote:
Moim zdaniem powinieneś wziąć kasę, którą Ci proponują i wtedy będziesz mógł coś jeszcze zdziałać w tej sprawie. Miałam bardzo podobną sytuację, ale z inną ubezpieczalnią. Po wzięciu pieniędzy i naprawieniu samochodu jest możliwość uzyskania jeszcze dodatkowej kwoty-w moim przypadku zajął się tym znajomy. I tylko dzięki temu jestem zadowolona z kwoty, którą łącznie uzyskałam.
Jak już zakończysz sprawę z ubezpieczycielem, odezwij się na forum, dam Ci namiary.
Głowa do góry!
dziekuje za odpowiedz
bede pisal to odwolanie tylko jak sie za to zabrac? co w tym przedstawic?
czy moge np. przedstawic, ze samochod kosztowal mnie wiecej niz te 15700? i odwolac sie od tego, ze samochod wcale nie ma 3 wlascicieli i co w ogole ma to do tego, ze samochod sprowadzony z zagranicy i zanizają jego wartość o 1274zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to ja nie zabierałabym się za to sama... Tego typu sprawy mogą trwać miesiącami, a jeśli trafisz na ubezpieczalnię-wyzyskiwacza, to spokojnie ponad rok. Ja oddałam sprawę w ręce firmy, która się tym zajmuje-przynajniej dostałam od nich od razu pewną kasę. No, chyba, że masz czas i cierpliwość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo odradzam odwoływanie się samemu!!

zrobiłem ten błądd i niestety: prawie 2 lata czekania i nerwów. Po takim czasie wszystkiego masz dość, nawet pieniądze które w końcu dostajesz tak nie cieszą.

I to niestety nie są takie kwoty, o których by się marzyło...

szwagier wynalazł ludzi, którzy od razu mu dali pieniądze (z sumy był raczej zadowolony) i sami zajęli się resztą.

 

Tak więc zdecydowanie polecam taką opcję. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sprawa pojdzie najprawdopodobniej do sądu, rozmawialem juz w tej kwestii z adwokatem

najpierw proponowal jednak napisac do Rzecznika Praw Ubezpieczonych

czy skladajac pozew do sądu sprawa powinna byc przeciwko RESO czy AAS BTA

na piśmie mam napisane tak:

Reso Europa Service Sp. z o. o. - likwidująca szkody w imieniu AAS BTA z siedzibą w Rydze, Republika Łotewska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...