Jump to content
Forum Odszkodowania

Brak badań wstępnych i okresowych a późno wykryta choroba


Ester
 Share

Recommended Posts

Ten dział wydaje mi się najbliższy dla mojej sprawy.

 

Byłam u ostatniego pracodawcy zatrudniona ponad 3 lata (umowa na czas nieokreślony). Przed rozpoczęciem pracy nie zostałam skierowana przez pracodawcę na badania wstępne, a rzez cały okres pracy - na badania okresowe ani kontrolne. Przez cały okres zatrudnienia miałam ogromne problemy, aby dostać od pracodawcy druki ZUS-RMUA (poświadczające fakt ubezpieczenia zdrowotnego), na co mam dowody. Po ok. dwóch latach pracy zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem - w związku z brakiem aktualnych druków ZUS-RMUA lądowałam co i rusz na pogotowiu, ale miałam problem z dostaniem się do lekarza czy wykonania badań. W końcu zrobiłam serię badań prywatnie, które wykazały, że jestem chora na raka. Także w tych okolicznościach miałam ogromne problemy, żeby doprosić się o aktualne druki ZUS-RMUA.

 

Po kilku miesiącach zostałam bezprawnie zwolniona z pracy (bez uzasadnienia i w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim). Wygrałam w sądzie pracy sprawę o odszkodowanie za niezgodne z prawem wypowiedzenie.

 

 

Niedawno znajomy powiedział mi, że powinnam walczyć o odszkodowanie za to, że wieloletnie zaniechania pracodawcy (niekierowanie na obowiązkowe badania, nie wystawianie druków ZUS-RMUA) mogło w znacznym stopniu przyczynić się do dość późnego wykrycia u mnie choroby nowotworowej, czego skutkiem była radykalna operacja, w efekcie której jestem skazana na problemy hormonalne i muszę do końca życia brać leki (usunięto mi tarczycę). Czy faktycznie mogę - na drodze cywilnej - próbować walczyć o jakieś zadośćuczynienie lub odszkodowanie z powodu opisanego wyżej zachowania pracodawcy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...