Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wycena samochodu przed wypadkiem oraz wycena wraku- co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaki kroki powinienem podjąć. Miałem wypadek nie ze swojej winy. Sprawca - oczywisty - notatka z policji - nie ma tu żadnych wątpliwości. Początkowo zgłosiłem sprawę ze swojego AC - bo powiedziano mi, że tak będzie szybciej. Jednak po konsultacjach i szukaniu informacji zrezygnowałem z tego sposobu dochodzenia i ostatecznie zgłosiłem sprawę z OC sprawcy. Szkoda jest całkowita. Obecnie sprawa wygląda następująco: zakład ubezpieczeniowy sprawcy wycenił moje auto przed wypadkiem na 24 100 zł i zaproponował mi 9300 zł + wrak wyceniony na 14 800 (na którego już znaleźli kupca za 7400 - czyli w sumie otrzymałbym 16700 zł). Wartość auta przed wypadkiem po dokonaniu wyceny przy pomocy programów Info-Ekspert i Eurotax waha się w granicach 26 000 - 27 000 zł. Zupełnie przez przypadek mój ubezpieczyciel przysłał mi swoją wycenę ( gdzieś nie zauważyli, że zrezygnowałem ze zgłoszenia szkody w AC): auto zostało wycenione na 26 500 zł, wrak natomiast na 10 700 zł.

Różnice są kolosalne ale już widzę, że zakład pierwszy chyba chce mnie ładnie naciągnąć. Pytanie moje jest następujące: jakie powinienem podjąć kroki?

Czy starać się o ocenę niezależnego rzeczoznawcy?

Jak ewentualnie sprzedać dobrze wrak – nie chcę nawet na tym zarabiać, po prostu nie chcę być stratny.

Czy ma ktoś namiar w Krakowie na dobrego rzeczoznawcę?

Czy mogę wycofać się z dochodzenia sprawy na podstawie OC i zaakceptować warunki z AC

Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz starać się o wycenę niezależnego rzeczoznawcy, np z PZM.

Jeśli już dostałes decyzje to zwróć proszę uwagę na nieprzekraczalny termin odwołania się od niej.

 

Jesli weżmiesz AC to Twoja firma i tak pójdzie w regres do firmy sprawcy. Jeśli się nie dogadają to będziesz musiał oddać różnicę do swojego zakładu ubezpieczeń.

Towarzystwo sprawcy chce za Ciebie sprzedać wrak? Na jakiej podstawie?

Wrak jest Twoją własnością i sam możesz znależć na niego nabywcę.

 

Dogadaj się z jakimiś warsztatami lub szrotami. Może dadzą Ci lepszą cenę za wrak

 

I zgłaszając szkodę z oc powinienes podać, że złozyles wniosek z AC.

Lepiej szybko wycofaj się z jednego zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nenessa wrote:
Możesz starać się o wycenę niezależnego rzeczoznawcy, np z PZM.
Jeśli już dostałes decyzje to zwróć proszę uwagę na nieprzekraczalny termin odwołania się od niej.
Termin na decyzji nie ma tu nic do rzeczy, termin na złożenie odwołania wynika z przepisów o przedawnieniu roszczeń.

Poza tym musisz pamiętać, że Twoja szkoda wg wyliczeń TU to 24.100 zł. (nie wnikam czy to jest ustalone poprawnie czy nie). Ubezpieczyciel musi wypłacić różnicę pomiędzy tym co uda się uzyskać ze sprzedaży, a nie z wyceny. Jeśli znaleźli kupca za 7.400 zł. to oni muszę dopłacić resztę do 24.100,00 zł., więc głowa do góry :)

I jeszcze jedna uwaga, niezależny rzeczoznawca wyda opinię ale na Twój koszt. To niestety na Tobie ciąży obowiązek udowodnienia faktów na które się powołujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzieki za informację, idę walczyć, oczywiscie wycofałem sie ze zgłoszenia z AC - ale on tego nie zanotowali i dlatego mam dwie skrajne opinie. zobaczymy jak sie to skończy. Oczywisćie dokumentów nie mam bo teraz mi powiedzieli, że nie mają kopii dow. rej. wiec jadę włąsnie to załatwiać. Poinformuję jak to wszystko się skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...