Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek rowerowy - przyczyna dziura w ścieżce rowerowej

sq2wkj
 Share

Recommended Posts

dzień dobry,

jestem nowym użytkownikiem tego forum, dlatego też proszę o zwrócenie mi uwagi w przypadku, gdy podobny temat był już na nim poruszany, ja niestety nic takiego nie znalazłem... przedstawię może w skrócie sytuację...

moja dziewczyna uległa wypadkowi podczas jazdy na rowerze, straciła panowanie nad rowerem po wjechaniu w pokaźnych rozmiarów dziurę w ścieżce rowerowej... upadając na twarz złamała żuchwę i wybiła sobie kilka zębów, kila także uległo zniszczeniu, a korzenie zostały w szczęce... widok był masakryczny...

na miejsce wypadku zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które rzecz jasna zabrało pacjentkę do szpitala, przed przyjazdem pogotowia ratunkowego poza mną pomocy udzieliło również pewne Państwo... na miejscu wypadku zrobiłem telefonem komórkowym kilka zdjęć poszkodowanej - widać na nich również ratownika medycznego oraz wspomnianą dziurę w ścieżce rowerowej... dodatkowo wykonałem kilkanaście innych zdjęć - już lepszym aparatem fotograficznym, miejsca wypadku oraz fragmentów uzębienia, fragmenty zębów również zebrałem - tyle ile udało mi się odnaleźć...

moje pytanie brzmi co muszę zrobić wspólnie z dziewczyną, lub też może co ona musi zrobić aby uzyskać odszkodowanie, kogo należy skarżyć, czy należy w ogóle skarżyć na początku, jakie mamy szanse na to żeby w jakimś stopniu zrefundować jej straty fizyczne i moralne... bardzo proszę o pomoc...

pozdrawiam

piotr

Po pierwsze należy ustalić kto jest właścicielem ścieżki rowerowej i odpowiada za jej stan, pewnie będzie to jakiś ZDM. Najlepiej wystąpić do Urzędu Miasta o informację.

Kolejny krok to ustalenie czy podmiot odpowiedzialny posiada ubezpieczenie OC.

Jeśli tak to tam zgłaszamy szkodę załączając wszystkie dowody.

• 7 months later...

piotr2707 wrote:

Musisz znaleźc własciciela tej ścieżki rowerowej . To dobrze że zrobiłes zdjęcia tej dziury . Występujesz do Zarządcy tej drogi z roszczeniem o zadośćuczynienie . Zarządzca na pewno jest ubezpieczony i Ubezpieczyciel będzie likwidoiwał ta szkodę . Do zgłoszenia szkody potrzebna jest dokumentacja medyczna , roszczenie , zdjęcia .Ale przy tak powaznyym wypadku radziłbym ci zgłosic się do jakiejś firmy co zajmuje sie odszkodowaniami bo sam sobie nie poradzisz . Jak ci juz cos wypłaca to będziecie to o wiele za mało a sam nie wyciągniesz od nich wiecej bez pomocy prawnej .