Jump to content
Forum Odszkodowania

wydanie notatki z miejsca wypadku przez policję .

piotr2707
 Share

Recommended Posts

W związku z tym ,że byłem pasażerem w samochodzie który uległ wypadkowi zgłosiłem roszczenie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego z OC sprawcy wypadku. Towarzystwo zarządało potwierdzenia faktu że byłem pasażerem w tym samochodzie . Podeszłem do komendy policji po notatke. Na komendzie wytłumaczono mi że musze wpłacic w urzędzie 17 zł i z pismem do nich wystapić o wydanie odpisu tej notatki . I że lepiej jak Towarzystwo wystapi bo ma tą notatkę za darmo . Dlaczego jedna strona w tej sprawie tzn TU ma coś za darmo a druga musi płacic . Przeciez jestem stroną w tym postępowaniu . W kazdym razie tak to rozumię . Mam tez pytanie czy jak zapłace za ta notatkę to moge wystapić do Towarzystwa o zwrot kasy za tą opłatę .

• 1 month later...
Napewno firma ubezpieczeniowa już posiada tą notatkę. Można zagrać z innej strony. Skoro był Pan pasażerem to napewno kierujący zgłosił szkodę. W trakcie rozpatrywania szkody ubezpieczyciel sam wystąpi do policji o notatkę. W tym momencie można wykazać, że żądanie takie jest bezpodstawne. Ja osobiście jestem za tym by zbierać wszystkie dokumenty i przesyłać je do ubezpieczyciela wtedy nie mogą zasłaniać się tym że ktoś ich nie przesyła i szkodę można zrealizoważ w terminie 30 dni. Acha 17 złotych to nie majątek i to też można ująć w roszczeniu.