Jump to content
Forum Odszkodowania

zakażenie gronkowcem złocistym w szpitalu


arkawroc
 Share

Recommended Posts

jak w temacie podczas reoperacji w maju b.r. w szpitalu zostałem zakażony bakterią gronkowca złocistego, po kilku dniach rana pooperacyjna zaczerwieniła się a ze środka zaczęła wydobywać się treść ropna. po dwóch tygodniach za namową lekarza rodzinnego zrobiłem badania w laboratorium medycznym. w wyniku z antybiotykogramem wyszło że w owej wydzielinie znajduje się gronkowiec złocisty ,pomijam kwestię wrażliwości bakterii na antybiotyki które zażywam regularnie od tamtego czasu i nie widzę żadnej poprawy. Opatrunki zmieniane są 3xdziennie ,oczywiście wszystko odkażane itp itd.

teraz pytanie czy lepsza jest ugoda ze szpitalem jako podmiotem odpowiedzialnym za to zakażenie czy założyć sprawę z powództwa cywilnego? jakie dokumenty muszę zebrać oprócz dokumentacji medycznej i faktur za leczenie? o jaką ewentualną kwotę wystąpić przy ewentualnej ugodzie żeby w firmie ubezpieczeniowej nie wyjść na idiotę(jak zbyt niska kwota to śmiech na sali, jak zbyt wysoka -chyba upadł na głowę)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
super fajne forum 2miesiące i żadnej odpowiedzi rewelacja ale już dałem sobie radę sam , życzę innym forumowiczom tylu odpowiedzi co ja uzyskałem. Jednym słowem to forum jest do dupy......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...