Jump to content
Forum Odszkodowania

zakażenie gronkowcem złocistym w szpitalu

arkawroc
 Share

Recommended Posts

jak w temacie podczas reoperacji w maju b.r. w szpitalu zostałem zakażony bakterią gronkowca złocistego, po kilku dniach rana pooperacyjna zaczerwieniła się a ze środka zaczęła wydobywać się treść ropna. po dwóch tygodniach za namową lekarza rodzinnego zrobiłem badania w laboratorium medycznym. w wyniku z antybiotykogramem wyszło że w owej wydzielinie znajduje się gronkowiec złocisty ,pomijam kwestię wrażliwości bakterii na antybiotyki które zażywam regularnie od tamtego czasu i nie widzę żadnej poprawy. Opatrunki zmieniane są 3xdziennie ,oczywiście wszystko odkażane itp itd.

teraz pytanie czy lepsza jest ugoda ze szpitalem jako podmiotem odpowiedzialnym za to zakażenie czy założyć sprawę z powództwa cywilnego? jakie dokumenty muszę zebrać oprócz dokumentacji medycznej i faktur za leczenie? o jaką ewentualną kwotę wystąpić przy ewentualnej ugodzie żeby w firmie ubezpieczeniowej nie wyjść na idiotę(jak zbyt niska kwota to śmiech na sali, jak zbyt wysoka -chyba upadł na głowę)

• 2 months later...
super fajne forum 2miesiące i żadnej odpowiedzi rewelacja ale już dałem sobie radę sam , życzę innym forumowiczom tylu odpowiedzi co ja uzyskałem. Jednym słowem to forum jest do dupy......