Jump to content
Forum Odszkodowania

spalona stodoła


destynation87
 Share

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie dotyczące gospodarstwa domowego na wsi. Mianowicie wczoraj splunęła nam stodoła doszczętnie, pozostały tylko murowane ściany (nie wiadomo czy nie trzeba będzie ich rozebrać) i zgliszcza. Stodoła była ubezpieczona i raczej nie będzie problemu z uzyskaniem odszkodowania choć wiadomo jakie są nasze firmy ubezpieczeniowe. Ale czy ubezpieczenie stodoły, pokrzywa także sprzęt, który się w niej znajdował?? ponieważ splunęła przyczepa, siewnik , 4 tony zboża oraz słoma której było w brut (niczego nie dało się uratować). czy ubezpieczyciel powinien nam za to także zwrócić ??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Destynation87, to czy w razie pożaru, ochroną ubezpieczeniową objęta jest sama konstrukcja budynku czy także znajdujące się wewnątrz wyposażenie określają ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) – dokument, który powinien być dołączony do Twojej polisy, definiujący zakres jej działania.

Znajdziesz tam informacje, o tym przy jakich zdarzeniach przysługuje Ci możliwość ubiegania się o odszkodowanie (nie zawsze musi to być polisa chroniąca na wypadek pożaru) oraz jakie elementy podlegają ubezpieczeniu (stałe – czyli konstrukcja budynku, stałe + ruchome – czyli np. narzędzia i pojazdy wewnątrz budynku; etc.).

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest
destynation87.Myślę,że miałeś zawarte tzw.ubezpieczenie rolne.Z doświadczenia wiem,że rolnicy najczęściej płacą to co jest obowiązkowe czyli ubezpieczenie budynków od ognia.Firma PZU przysyła do domu druki do opłacenia i tam jest możliwość ubezpieczenia mienia chyba do 10000.Jeśli to zapłaciłeś to być może coś dostaniesz ale max.do kwoty ubezpieczenia mienia.Musisz sprawdzić polisę,co masz zapłacone.Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...