Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ZADOŚĆUCZYNIENIE,ODSZKODOWANIE za WYPADEK z OC SPRAWCY TU PZU SA


michal26dst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 26 lat.

proszę o pomoc -Towarzystwo PZU - ile mogę otrzymać - realnie.

 

Jakieś 2 tyg temu byłem uczestnikiem kolizji w skutek której STWIERDZONO że MAM ZŁAMANIE KOMPRESYJNE KRĘGOSŁUPA TH 8 oraz SKRĘCENIE KREGÓW SZYJNYCH KRĘGOSŁUPA, STŁUCZENIE KLATKI PIERSIOWEJ,OPRÓCZ TEGO CIERPNIĘCIE KOŃCZYN GÓRNYCH, ZAWROTY GŁOWY (dzień po wypadku 2 razy zemdlałem),

Jestem już po konsultacji z neurologiem i ortopedą. Przez 3 tyg mam nosić kołnierz na szyję oraz gorset Jewetta który będę musiał nosić MINIMUM 3 m-ce.

Od chirurga który przyjął mnie tego samego dnia po zdarzeniu - otrzymałem od razu zwolnienie L4 na 30 dni - przed upływem tego terminu mam się zjawić ponownie po następne ZWOLNIENIE L4 na kolejne tygodnie, będzie przeprowadzana kontrola stanu całego odcinka kręgosłupa oraz w miejscach powstałych urazów.Jestem też pod opieką Ortopedy u niego pod koniec Maja też mam się zjawić na kontrolę.

Od neurologa otrzymałem skierowanie na tomograf komputerowy, lekarz stwierdził że źrenica lewego oka w skutek uderzenia w głowę, jest lekko powiększona przez co trzeba to sprawdzić za jakiś czas na tomografie.

 

Prowadziłem Działalność Gospodarczą w branży finansowej -którą musiałem zawiesić z racji tego że uraz szczególnie kregu TH 8 nie pozwala mi na podejmowanie pracy-wynagrodzenie z tytułu prowadzenie DG to prowizja od sprzedanych produktów finansowych.

Czy z tego tytułu też neleży mi się zwrot poniesionych strat chodź by w części?W formie chodźby oświadczenia mojego oraz firmy z którą współpracuję mogę to udokumentować? Nie uśmiecha mi się przedstawianie wyciągów bankowych z wpływami na konto-wiadomo przy prowadzeniu DG -szuka się kosztów uzyskania przychodów w taki sposób by fiskusowi oddać jak najmniej.

 

Już w tym momencie - na leczenie muszę wydać jakieś 800 zł

gorset jewetta ponad 300zł (bez refundacji na którą się czeka)

kołnierz 50 zł

tomograf - 300 zł

stos leków przeciwbólowych - jakieś 150 zł a i kolejne będą potrzebne w trakcie leczenie.

 

Wiem że rachunki przedstawia się po zakończonym leczeniu najlepiej.

 

Ale czy ja mogę już teraz wystosować się o jakąś wiekszą zaliczkę jeżeli tak to jakiej wysokości?I o jakich pieniądzach za całą poniesioną krzywdę i konsekwencje, obrażenia - w ogóle można mówić????

 

 

Siedzę w domu, nie pracuję czyli nie zarabiam, płynę w koszty, leczenie potrwa minimum 3 -m-ce bo taki jest minimalny okres noszenia GORSETU JEWETTA- nie wiadomo co będzie dalej jak to się zagoi -trzeba brać pod uwagę jeszcze dłuższy czas, a o bólu i cierpieniu oraz dyskomforcie noszenia tego badziewia w dodatku teraz kiedy idzie gorąc i lato to już nie wspomnę.

 

Proszę o sensowne odpowiedzi

Z góry dziękuję za okazaną POMOC i wiedzę w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pana sytuacji przysługuje prawo do:

- zadośćuczynienia

- odszkodowania z tytułu utraconego dochodu

- odszkodowanie z tytułu kosztów opieki, leczenia, przejazdów, rehabilitacji i innych poniesionych

 

Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to jego kwota uzależniona jest od wielu elementów związanych z osobą Poszkodowaną i bez ich znajomości nie sposób podać dokładnej kwoty. Osobiście uważam, że będzie to powyżej 10 tyś zł.

 

Co do odszkodowania z tytułu uszczerbku w dochodzie to wysokość odszkodowania będzie ustalana na podstawie dokumentów księgowych. Żadne oświadczenia nie pomogą.

 

Koszty poniesione należy dokumentować rachunkami.

 

W chwili obecnej może Pan wystąpić o zaliczkę na poczet odszkodowania. Kwotę proszę ustalić samodzielnie uwzględniając szacowaną wysokość kosztów.

 

W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt z naszą firmą, stopka poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...