Jump to content
Forum Odszkodowania

ZADOŚĆUCZYNIENIE,ODSZKODOWANIE za WYPADEK z OC SPRAWCY TU PZU SA


michal26dst
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 26 lat.

proszę o pomoc -Towarzystwo PZU - ile mogę otrzymać - realnie.

 

Jakieś 2 tyg temu byłem uczestnikiem kolizji w skutek której STWIERDZONO że MAM ZŁAMANIE KOMPRESYJNE KRĘGOSŁUPA TH 8 oraz SKRĘCENIE KREGÓW SZYJNYCH KRĘGOSŁUPA, STŁUCZENIE KLATKI PIERSIOWEJ,OPRÓCZ TEGO CIERPNIĘCIE KOŃCZYN GÓRNYCH, ZAWROTY GŁOWY (dzień po wypadku 2 razy zemdlałem),

Jestem już po konsultacji z neurologiem i ortopedą. Przez 3 tyg mam nosić kołnierz na szyję oraz gorset Jewetta który będę musiał nosić MINIMUM 3 m-ce.

Od chirurga który przyjął mnie tego samego dnia po zdarzeniu - otrzymałem od razu zwolnienie L4 na 30 dni - przed upływem tego terminu mam się zjawić ponownie po następne ZWOLNIENIE L4 na kolejne tygodnie, będzie przeprowadzana kontrola stanu całego odcinka kręgosłupa oraz w miejscach powstałych urazów.Jestem też pod opieką Ortopedy u niego pod koniec Maja też mam się zjawić na kontrolę.

Od neurologa otrzymałem skierowanie na tomograf komputerowy, lekarz stwierdził że źrenica lewego oka w skutek uderzenia w głowę, jest lekko powiększona przez co trzeba to sprawdzić za jakiś czas na tomografie.

 

Prowadziłem Działalność Gospodarczą w branży finansowej -którą musiałem zawiesić z racji tego że uraz szczególnie kregu TH 8 nie pozwala mi na podejmowanie pracy-wynagrodzenie z tytułu prowadzenie DG to prowizja od sprzedanych produktów finansowych.

Czy z tego tytułu też neleży mi się zwrot poniesionych strat chodź by w części?W formie chodźby oświadczenia mojego oraz firmy z którą współpracuję mogę to udokumentować? Nie uśmiecha mi się przedstawianie wyciągów bankowych z wpływami na konto-wiadomo przy prowadzeniu DG -szuka się kosztów uzyskania przychodów w taki sposób by fiskusowi oddać jak najmniej.

 

Już w tym momencie - na leczenie muszę wydać jakieś 800 zł

gorset jewetta ponad 300zł (bez refundacji na którą się czeka)

kołnierz 50 zł

tomograf - 300 zł

stos leków przeciwbólowych - jakieś 150 zł a i kolejne będą potrzebne w trakcie leczenie.

 

Wiem że rachunki przedstawia się po zakończonym leczeniu najlepiej.

 

Ale czy ja mogę już teraz wystosować się o jakąś wiekszą zaliczkę jeżeli tak to jakiej wysokości?I o jakich pieniądzach za całą poniesioną krzywdę i konsekwencje, obrażenia - w ogóle można mówić????

 

 

Siedzę w domu, nie pracuję czyli nie zarabiam, płynę w koszty, leczenie potrwa minimum 3 -m-ce bo taki jest minimalny okres noszenia GORSETU JEWETTA- nie wiadomo co będzie dalej jak to się zagoi -trzeba brać pod uwagę jeszcze dłuższy czas, a o bólu i cierpieniu oraz dyskomforcie noszenia tego badziewia w dodatku teraz kiedy idzie gorąc i lato to już nie wspomnę.

 

Proszę o sensowne odpowiedzi

Z góry dziękuję za okazaną POMOC i wiedzę w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

W Pana sytuacji przysługuje prawo do:

- zadośćuczynienia

- odszkodowania z tytułu utraconego dochodu

- odszkodowanie z tytułu kosztów opieki, leczenia, przejazdów, rehabilitacji i innych poniesionych

 

Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to jego kwota uzależniona jest od wielu elementów związanych z osobą Poszkodowaną i bez ich znajomości nie sposób podać dokładnej kwoty. Osobiście uważam, że będzie to powyżej 10 tyś zł.

 

Co do odszkodowania z tytułu uszczerbku w dochodzie to wysokość odszkodowania będzie ustalana na podstawie dokumentów księgowych. Żadne oświadczenia nie pomogą.

 

Koszty poniesione należy dokumentować rachunkami.

 

W chwili obecnej może Pan wystąpić o zaliczkę na poczet odszkodowania. Kwotę proszę ustalić samodzielnie uwzględniając szacowaną wysokość kosztów.

 

W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt z naszą firmą, stopka poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...