Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za złamany kciuk


Madras
 Share

Recommended Posts

Witam . Ile orientacyjnie % można dostać za złamanie 1 kości śródręcza , 5 tyg gips , 2 tyg rehabilitacji , bo dostałem od ubezpieczyciela 1% 900zł to mało wartosię odwoływać?

 

Pozdrawaim

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie należy zapytać z jakiego ubezpieczenia likwidowana była szkoda? Wszystko zależy od stanu narządu ciała po leczeniu i rehabilitacji i zastosowanych tabel. Jeśli chodzi o świadczenie z ubezpieczenia dobrowolnego wartość świadczenia to iloczyn stałego, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Jeśli chodzi i likwidację szkody z polisy OC pojazdu to stwierdzony uszczerbek na zdrowiu jest tylko jedną ze składowych mających wpływ na wysokość zadośćuczynienia. Proponuję więc wystąpić do ubezpieczyciela o doręczenia pisemnego oświadczenia woli (potocznie decyzji) i tabel na podstawie których ustalony procentowy stały, długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Po głębokiej analizie dokumentacji będzie można wywieść ewentualne stosowne odwołanie. Można zobaczyć sobie jedynie na przykładową tabelę w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r. sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłat jednorazowego odszkodowania.
Link to comment
Share on other sites

To jest ubezpieczenie na życie z pracy płacę 75 zł miesięcznie firma interrisk i według ich tabeli świadczen dostałem właśnie 1% = 900 zł
Link to comment
Share on other sites

Czyli ubezpieczenie dobrowolne, grupowe NNW. Po zapoznaniu się z tabelą ubezpieczyciela można będzie zweryfikować poprawność ustalonego procentowego uszczerbku.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...