Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z dwóch źródeł


katka1103
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

dwa tygodnie temu podczas podróży na wakacje doszło do wypadku drogowego. Byłam pasażerką i jako jedyna odniosłam obrażenia. Zostałam przewieziona do szpitala, w którym spędziłam dobę na obserwacji. Doznałam skręcenia kręgosłupa i stłuczenia nosa. Sprawca nie został ustalony na miejscu zdarzenia, będzie w tej sprawie proces. Chciałabym dochodzić swoich praw i otrzymać odszkodowanie. Samochód, którym się poruszałam ma zarówno OC jak i AC, a ja jestem studentką i również jestem ubezpieczona. Czy przed ustaleniem sprawcy wypadku mogę dochodzić odszkodowania od firmy ubezpieczającej nasz samochód? Czy należą mi się dwa odszkodowania? I kiedy mogę o nie wystąpić?

 

Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję

Kaśka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam

zasada jest taka :

1. odszkodowanie z ubezpieczenia obowiązkowego OC - tylko jedno - z ubezpieczenia sprawcy, który jak piszesz jeszcze nie został ustalony. Z OC najlepiej wystapić po ustalniu sprawcy, przynajmniej w postępowaniu przygotowawczym. Do tego czasu należy zbierać wszelką dokumentację dotyczącą wypadku.

2. odszkodowanie z ubezpieczeń dobrowolnych - nawet kilku - np. NNW komunikacyjne pojazdu którego byłaś pasażerem, każde inne ubezpieczenie NNW np. szkolne, pracownicze, prywatne. Należy zgłosić w terminie wskazanym w Ogólych warunkach ubezpieczenia. Roszczeń z tych ubezpieczeń możesz dochodzić bez względu na to czy ustalono sprawcę, czy nie. Ten fakt nie ma tu żadnego znaczenia.Byłaś ubezpieczona - doznałaś uszczerbku - należy się odszkodowanie.

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...