Jump to content
Forum Odszkodowania

Zakończone leczenie


masti2
 Share

Recommended Posts

Witam!!!

Zakończyłem leczenie po pół roku od złamania dostalem z pracy taki wniosek ktory ma wypelnic lekarz ktory prowadzil moje leczenie problem jest jednak z tym poniewaz po 20 dniach od złamania zmieniłem lekarza prowadzącego pytanie jest takie: który lekarz ma to wypelnić ten co mnie przyjmował na po tygodniu od złamania czy ten ktory zaczął prowadzić leczenie po 20 dniach od złamania? z Góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Aha i czy musze dołączyć potwierdzenie odbytych rehabilitacji?

Link to comment
Share on other sites

Ten wniosek to jest zaświadczenie o stanie zdrowia N9 i wypełnia go lekarz prowadzący leczenie. Zaświadczenie powinien wyełnić ten drugi lekarz, bo on tak w zasadzie prowadził leczenie ( bez tych 20 dni) i to on tak naprawdę zna przebieg choroby.

Zaświadczenie ( oryginał) oddaj swojemu behapowcowi, nie musisz dołączać potwierdzenia odbytych rehabilitacji.

Zaświadczenie o stanie zdrowia powinno być wystawione nie wcześniej niż na miesiąc przed datą złożenia wniosku o świadczenie.

Pamiętaj też aby sprawdzić, czy na zaświadczeniu lekarz zaznaczył, że leczenie i rehabiltację zakończono. Niektórzy lekarze o tym zapominają, a jest to bardzo ważne, bo kiedy tego nie będzie ZUS odeśle dokumentację do poprawy.

Link to comment
Share on other sites

 

masti2 wrote:

Aha i czy musze dołączyć potwierdzenie odbytych rehabilitacji?

W przypadku likwidacji szkody ze składki wypadkowej w pracy i dochodzenia jednorazowego odszkodowania z ZUS liczy się tylko stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu, gdyż wysokość odszkodowania to iloczyn owego procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu i 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu. Wobec tego długość leczenia i rehabilitacji nie ma tutaj żadnego znacznia tak jak w przypadku likwidacji szkody z polisy OC, gdzie wypłaca się obok odszkodowania również zadośćuczynienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...