Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zakończone leczenie


masti2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zakończyłem leczenie po pół roku od złamania dostalem z pracy taki wniosek ktory ma wypelnic lekarz ktory prowadzil moje leczenie problem jest jednak z tym poniewaz po 20 dniach od złamania zmieniłem lekarza prowadzącego pytanie jest takie: który lekarz ma to wypelnić ten co mnie przyjmował na po tygodniu od złamania czy ten ktory zaczął prowadzić leczenie po 20 dniach od złamania? z Góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Aha i czy musze dołączyć potwierdzenie odbytych rehabilitacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wniosek to jest zaświadczenie o stanie zdrowia N9 i wypełnia go lekarz prowadzący leczenie. Zaświadczenie powinien wyełnić ten drugi lekarz, bo on tak w zasadzie prowadził leczenie ( bez tych 20 dni) i to on tak naprawdę zna przebieg choroby.

Zaświadczenie ( oryginał) oddaj swojemu behapowcowi, nie musisz dołączać potwierdzenia odbytych rehabilitacji.

Zaświadczenie o stanie zdrowia powinno być wystawione nie wcześniej niż na miesiąc przed datą złożenia wniosku o świadczenie.

Pamiętaj też aby sprawdzić, czy na zaświadczeniu lekarz zaznaczył, że leczenie i rehabiltację zakończono. Niektórzy lekarze o tym zapominają, a jest to bardzo ważne, bo kiedy tego nie będzie ZUS odeśle dokumentację do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

masti2 wrote:

Aha i czy musze dołączyć potwierdzenie odbytych rehabilitacji?

W przypadku likwidacji szkody ze składki wypadkowej w pracy i dochodzenia jednorazowego odszkodowania z ZUS liczy się tylko stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu, gdyż wysokość odszkodowania to iloczyn owego procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu i 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu. Wobec tego długość leczenia i rehabilitacji nie ma tutaj żadnego znacznia tak jak w przypadku likwidacji szkody z polisy OC, gdzie wypłaca się obok odszkodowania również zadośćuczynienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...