Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy. proszę o pomoc


major8891
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam Państwa.

Ostatnio miałem wypadek podczas pracy. Nie zadziałało zabezpieczenie, jakim jest osłona tarczy piły. Przez to moje przedramię w okolicy nadgarstka, niefortunnie dotknęło hamującej piły co spowodowało głębokie rozcięcie. Miałem założone 4 szwy i pozostała mi ogromna blizna oraz nie mam czucia na około 6 cm kwadratowych mojej skory. Kieruję do Państwa takie pytanie czy nalezy mi się odszkodowanie? Jesli tak to co mi jest potrzebne i gdzie się mam kierowac? dodatkowo jestem ubezpieczony w PZU, czy tam też nalezy mi się odszkodowanie? Leczenie zakończyłem 18.09.2010 od 20 juz pracuję, dostarczyłem zaswiadczenie że jestem zdolny do pracy, chciałem pobrac jakis druk chyba N9 ktory kazał mi lekarz wziąć zeby mogł wypełnic, lecz Pańi w kadrach powiedziała mi że nie wie o co chodzi. Od Pańi z bhp dostałem jedynie protokół powypadkowy ktory sporządziła i ktory został podpisany przeze mnie i przez dyrektora zakładu. Czy to własnie z tym mam iść do lekarza zeby na podstawie tego sporządził ten druk N9 ? Posiadam ksero z przebiegiem leczenia oraz kartę informacyjną. Proszę o pomoc , gdyż nie miałem z tym nigdy styczności i nie wiem od czego zacząc i gdzie z tym wszystkim iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk N9 jest na stronie ZUS, protokół jeżeli zawiera stwierdzenie o uznaniu za wypadek przy pracy jest częścia do wniosku o jednorazowe odszkodowanie, ktory składasz u pracodawcy . Wniosek taki jest krótki jednostronnie napisz że wnosisz o przesłanie dokumentacji do własciwego ZUS celem ustalenia uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy. BHP-owiec z zakładu winien skompletowac dokumentację z pomoca kadr i odesłać twój wniosek do zus.tam wyznaczą datę komisji. Druk Zus n9 pn. Zaświadczenie o stanie zdrowie ważny miesiac od wystawienia przez lekarza prowadzacego twój uraz.

Swoją drogą kadrowa nie wie o co chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedz. tylko że ja to zaświadczenie zostawiłem u kadrowej. mam je odebrac spowrotem. A kadrowa może poprostu nie chciała mi pomoć, ponieważ zakład chyba ma jakąś zwyżkę w ubezpieczeniu czy jakoś tak;/. Czyli mam pobrac N9 ze strony ZUZ i pojsc z tym do lekarza żeby wypełnił i z gotowym wypełnionym N9 złożyć wniosek do pracodawcy czy też mogę juz złożyc ten wniosek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem druk N9 i N9a w punkcie ZUS. Jutro idę do lekarza zeby mi to wypełnił. Byłem też w PZU Życie i tam Pani też dała mi wniosek do wypełnienia przeze mnie i przez zakład pracy zeby okreslili moje składki ubezpieczenia czy jakoś tak.

 

Teraz gdy będę posiadał wypełniony N9 przez lekarza to razem z tym drukiem składam ten wniosek do pracodawcy zeby ustalili mi % uszczerbek na zdrowiu w ZUS, plus ten protokół powypadkowy ktory został uznany jako wypadek przy pracy. czy też sam wniosek a N9 i protokół zostaje dla mnie?? składam kopie czy oryginały? wogole robic kopie tych dokumentów? Może zadaje głupie pytania za co przepraszam, ale poprostu nie miałem z tym nigdy do czynienia i nie wiem co po kolei robic;/

 

Jesli chodzi o ten protokoł potwierdzający to podpisywałem tego 3 egzempalrze natomiast ten ktory opisywałem sam po wypadku był jeden i wzieła go Pani od BHP nie dając mi nawet żadnej kopi wiec nie weim czy ten pierwszy będzie mi potrzebny? a jeszcze tak zapytam czy gra jest warta świeczki w moim przypadku? bo jesli mam dostac razem ze 200zł to nawet za zmarnowany czas i paliwo się nie zwroci :P

 

Z gory dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół który dostałeś jest twój , to pierwsze to było zgłoszenie wypadku, co do wartego zachodu , nigdy nie wiadomo równie dobrze może byc 0 jak i kilka procent uszczerbku- blizna jest i czucia miejscowego nie ma, wobec czego może coś dostaniesz. Jestem przeciwnikiem zagorzałym słowa"należy" otóż nic nikomu sie nie należy, zawsze i tylko wyłącznioe jest to słowo może uzyskać i tylko tyle...1 procent na dziś to 621 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...