Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Upadek w pracy


Laura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczyczy następującego problemu. Spadłam w pracy ze schodów w wyniku czego doznałam stłuczenia ciała. Lekarz dał mi 2 tygodnie zwolnienia i zalecił rehabilitację majacą na celu usunięcie powstałych krwiaków (laser, krioterapia). Automatycznie bhp-owiec sporządził protokół wypadku w pracy i wysłąła do ZUS mówiąc że dzięki temu będę maiała 100% płatne zwolnienie. Sama zgłosiłam też wypadek w PZU.

Na kontroli lekarskiej z PZU przyznano mi 3% uszczerbku na zdrowiu natomiast ZUS odesłał mi informację, ze przznano mi 0% uszczebku. Proszę o poradę co powinnam zrobić tzn czy odwołaćsie od decyzji ZUSu czy tez z godnie z decyzją taki zwrot za zwolnienie mi się nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mialam upadek w pracy w sklepie, mam stluczenie kregosłupa i nadal mnie boli, biore leki,poslizgnelam sie na podłodze, a kolezanka myla podloge i byla mokra i slizka, wiec czy dostanę odszkodowanie? gdzie i jak dostac? to mój pierwszy upadek. jesli tak to ile dostane? jestem na url. chorobowym 5 dni.prosze o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz zgłosić pracodawcy ten wypadek, to on zwołuje zespół powypadkowy i sporządza protokół powypadkowy na podstawie którego będziesz mogła uzyskać ewentualne odszkodowanie z tytułu wypadku z zus, aale nie rozumiem co oznacza url. chorobowy 5dni? czyżbyś nie wzięła zwolnienia lekarskiego, lekarz w sytuacji gdybyś mu powiedziała że upadek miał miejsce w pracy zaznaczyłby to w L-4 i miałabyś prawo do 100% wynagrodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam zwolnienie lekarskie L-4 5 dni, czyli jestem na chorobowym.po 5 dniach mam isc do pracodawcy zglosic sie o wypadek? a jesli nie zgłosiłabym to oni nie zapłacą np pensja + po wypadku?( przepraszam ale ja jestem niesłyszaca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialam upadek to kierownik zadzwonił na pogotowowie, kierowniczka widziala mnie jak lezalalam na podlodze i nie mogłam wstac, wiec oni powinni zrobic i wiedza o tym dobrze.jak oni wiedza to ja nie musze zglosic? ale lepiej sie zgloisic zeby dostac odszkodowanie?jak mam powiedziec skoro oni to wiedza?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emma wrote:
lekarz w sytuacji gdybyś mu powiedziała że upadek miał miejsce w pracy zaznaczyłby to w L-4 i miałabyś prawo do 100% wynagrodzenia...
???? Emmo - troszke wprowadzasz w błąd. ;)
Podstawą do wypłaty 100% zasiłku chorobowego ABSOLUTNIE nie jest to, co napisze LEKARZ.

Podstawą taką jest zatwierdzony przez pracodawcę Protokół z ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy, JESLI bedzie tam stwierdzone, ze wypadek JEST wypadkiem przy pracy i JESLI wyłączna przyczyna wypadku nie będzie po stronie pracownika. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
magdam7 wrote:
witam, ja nie dostane odszkodowania, nikt nie był swiadkiem
Kto Ci powiedział, ze nie otrzymas odszkodowania?
magdam7 wrote:
jak mialam upadek to kierownik zadzwonił na pogotowowie, kierowniczka widziala mnie jak lezalalam na podlodze i nie mogłam wstac
Jak to nie ma świadkow. Kierowniczka widziała Ciebie leżącą na podłodze. Może nie widziała jak upadałaś, ale widziała, że na tej mokrej podłodze leżałaś. Na pewno zapytała co się stało.
Kierownik zadzwonił po pogotowie - z jakiegoś powodu to zrobił.
A więc masz świadków.

Czy jest spisany protokól powypadkowy i czy otrzymałaś jeden egzemplarz tego protokołu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

magdam7 wrote:

jesze jedno- mam rente i pensje, wiec ile dostane odszkodowania?zgdazam sie z nick Ewania Ekspert

Teraz doczytałam, że masz rentę i pracujesz. Jaka to jest umowa - czy od tej umowy odprowadzane są składki na ubezpieczenie wypadkowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pani kierowczniczka mowila ze nie dostane odszkodowania bo to tylko stłuczenie kregosłupa , a jak by bylo załamanie reki czy nogi to tak . i kierowniczka mowila ze jak ja chce czy chce rozmawiac z bhopowiec.i jescze nie jest spisany protokół powypadkowy. ja mysle ze oni to wykorzystują a wy macie racje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od orzekania o uszczerbku jest lekarz orzecznik ZUS a nie pani kierowniczka.

 

Jeśli dalej beda zwlekać ze sporządzeniem dokumentacji powypadkowej ( protokołu) napisz pismo, króko opisz co sie stało, podaj date i godzinę. Napisz, że świadkiem jak leżalaś na mokrej podlodze była kierowniczka, a kierownik wezwał pogotowie.

w piśmie popros o sporządzenie dokumentacji powypadkowej. Oddaj pismo za potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kiedy moge złozyc podanie do zusu? juz 2 tyg mineło od wypadku i jeszcze nie zlozyłam, boje sie jakos jeszcze raz porozmaiwac z kierowniczka bo juz gadałam z nią w tej sprawie ze nie dostanę odszkodowania gdyz pracuje od czerwca tego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdam7 wrote:
do kiedy moge złozyc podanie do zusu? juz 2 tyg mineło od wypadku i jeszcze nie zlozyłam, boje sie jakos jeszcze raz porozmaiwac z kierowniczka bo juz gadałam z nią w tej sprawie ze nie dostanę odszkodowania gdyz pracuje od czerwca tego roku.
Masz w ogole zawarta jakakolwiek umowe?? Na jakiej podstawie pracujesz?
Nie mozesz zwrocic sie do ZUSu jesli wypadek nie bedzie uznany za wypadek przy pracy i nie zostanie sporzadzona dokumentacja.
Musisz zrobic tak, jak poradzila Ci "behapowka".
To NIE KIEROWNICZKA decyduje o tym, czy dostaniesz odszkodowanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdam7 wrote:
Nie zgłaszałam do tego ani protokołu zadnego papieru, na chorobowym byłam przez 5 dni, kierowniczka mowila ze nie nalezy to ok.
My Ci tu piszemy zgodnie, ze kierowniczka nie ma racji a Ty piszesz, ze skoro ona tak powiedziala, to OK.
To...... po co tu pytalas? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdajesz sobie sprawę że po takim upadku, skutki w postaci krawiakow i inne mogą wystapic po długim, dlugim czasie.W tym momencie nie zglaszając wypadku zamykasz sobie droge na przyszlosc.Jest to Tylko Twoja decyzja, a pozniej bedzie płacz i lament.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam , moi znajomi i moja rodzina mowią do mnie zebym poszła i zalatwic odszkodowanie.wy macie racje ale ja bylam glupia i was nie posłuchalam skoro jest prawdą.a ta pani kierowniczka mowila ze nie nalezy dostac odszkodowanie i i nawet nie zapytała do BHPowca to dobra, to ja pojde do Panstwoeoj Inpesktora Parcy powiem wszystko co sie wydarzyło nawet bhpowiec nie wpsiał do protkołu przeciez on ma prawo napisac powypadkowy protokoł.Od wczoraj nie pracuje, 2 tyg dostalam papier z wypowiedziem umowy i mnie zwolnili.Na pewno zwolnili mnie z powodu wypadku i chcieli mnie pozbyc zebm sie nie starała i odszkodowanie.I tak zalatwie to i dostane odszkodowanie,a oni beda za to odpowiadac i miec karę.mam dokumenty ze szpitala i od mojego lekarza rodzinnego i trzymam papiery w teczcie,w ten poniedzialek rano zaczynam zalatwic w tej sprawie i chce walczyc o odszkodowanie i to sie opłaca.To był wypadek w pracy to jest powazna sprawa.jak cos to piszcie , pozdrawiam was :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Może i mylę bo się nie znam ale moje pytanie było czy cokolwiek mi się z ZUSu nalezy czy niestety nic, a jeżeli nic, to po co w ogóle ta cała procedura związana z wypełnianiem dokumentacji wypadku w pracy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...