Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Problem z PZU bez kat . A


vaderck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. w czerwcu jadac prawidlowo na motocyklu kierowca auta zajechal mi droge przez podwojna ciagla linie i doszlo do wypadku. zlamalem kregoslup w 3 miejscach. spedzilem 35 dni w szpitalu na wyciagu za czaszke i nadal chodze w kolnierzu ortopedycznym z diademem. w pracy mialem ubezpieczenie grupowe w PZU zycie miedzy innymi od NW. 25 sierpnia zlozylem w PZU papiery o wyplate pieniedzy za pobyt w szpitalu. do dzis nie dostalem zadnego pisma i dzis dzwoniac do PZU dowiedzialem sie ze prawdopodobnie bedzie odmowa wyplaty za to ze jechalem bez uprawnien. mianowicie mam kat B od 6 lat.a nie mam i nie mialem kat A. ja w zadnym stopniu nie przyczynilem sie do wypadku czy odszkodowanie mi sie juz nie nalezy ?? dziekuje za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana,

 

a przybyła na miejsce zdarzenia POLICJA jak orzekła w niniejszej sprawie? - nam nadzieje, iż była wzywana na miejsce niniejszego.

 

I jeszcze jedno, mianowicie:

czy przeciwko Panu jest / było prowadzone jakiekolwiek postępowanie za jazdę BEZ UPRAWNIEŃ - w związku z powyższym zdarzeniem?

 

POWODZENIA

 

Pozdrawiam

 

 

Z poważaniem

Remik K..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miejscu byla policja.otrzymalem mandat w wysokosci 300 zl za jazde bez danej kategori. 7 pazdziernika mam miec sprawe. Pan ktory spowodowal wypadek ma na sobie art. 177&1kk nigdy nie mialem sprawy za jazde bez uprawnien. w sumie na motocyklu dostalem jakies 3 mandaty w ciagu 2 lat. nigdy za lamanie przepisow. zawsze za jazde bez kat. A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adwokat ktory bedzie prowadzil mi sprawe jako poszkodowanemu powiedzial ze musze wystepowac w charakterze oskarzyciela posilkowego. ale on bedzie walczyl o moje zadosc uczynienie i uszczerbek na zdrowiu. w sadzie a nie dochodzil sie w PZU. dlatego prosze was tutaj o rade dla mnie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaderck wrote:
Tak. dokladnie tak. napisalem juz pismo do sadu ze chce wystepowac w charakterze OSKARZYCIELA POSILKOWEGO. ja w calej sprawie jestem osoba poszkodowana. prosil bym o jakies rady, i z gory dziekuje.
Witam Pana ponownie,

Bardzo dobrze, iż stanie się Pan stroną w niniejszym postępowaniu - BARDZO DOBRY ruch, z Pańskiej strony i tak proszę trzymać.

Natomiast wracając do odpowiedzi na Pańskie zasadnicze pytanie, to:

- po otrzymaniu oficjalnego i PISEMNEGO stanowiska PZU, jeżeli będzie ono zbieżne z tym jakie otrzymał Pan telefonicznie, w powyższej sprawie i przy aktualnym stanie rzeczy jak najbardziej zasadnym będzie ODWOŁANIE się od niniejszej decyzji do ubezpieczyciela - uzasadniając to między innymi tym, iż niniejsze zdarzenie, powstało BEZ JAKIEGOKOLWIEK ZWIĄZKU z BRAKIEM przez Pańską osobę uprawnień do kierowania jednośladem (kat. A);

- po wtóre, jeżeli powyższe Pańskie odwołanie nie przyniesie spodziewanego efektu, a niestety TAK MOŻE BYĆ, wtedy jedynie pozostaje droga sądowa, z Pańskiego powództwa - z jednoczesnym (w pozwie) Pańskim wnioskiem o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej, celem prawnego wykazania BRAKU powyższego związku - BRAK UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA, a zaistniałe zdarzenie drogowe - jako dowód istnienia niniejszego faktu, podaje Pan sygnaturę akt wspominanego wcześniej przez Pana procesu karnego - bez względu na aktualny stan sprawy;

- po trzecie, co najważniejsze może Pan jednocześnie występować z szeregiem innych roszczeń do ubezpieczyciela (z OC sprawcy zdarzenia), w związku z niniejszym zdarzeniem drogowym - wszelkich roszczeń takich jak przysługują osobie poszkodowanej;

POWODZENIA



POWODZENIA

Pozdrawiam


Z poważaniem
Remik K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za pomoc. w piatek bede mial spotkanie z adwokatem i powie mi co dokladnie biegly z zakresu ruchu drogowego napisal. jak bede mial jeszcze jakies pytania napewno napisze. jeszcze raz dziekuje. Mateusz M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...