Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy to był wypadek w pracy?


iwona23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podczas gdy podnosiłam karton z podłogi coś mi "strzeliło" w kolanie. Byłam u ortopedy i stwierdził uszkodzenie łękotki bocznej, wystawił zwolnienie na 2 tygodnie, mam za tydzień się zgłosić na kontrol i najprawdopodobniej będę miała robioną artroskopię, Pracodawca powiedział mi, że to nie był wypadek przy pracy, gdyż karton ten który podnosiłam nie ważył więcej niż jest dozwolone. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia ciężar, skoro mógł przyczynić się do urazu.

Pracodawca ma powołać zespół powypadkowy, który zbada okoliczności i przyczyny zdarzenia i dokona prawnej kwalifikacji – tzn. określi czy to jest wypadek przy pracy czy nie.

 

2001.06.19 wyrok SN II UKN 419/00 OSNP 2003/5/136

 

"Nadmierny wysiłek pracownika przy dźwiganiu ciężarów może być uznany za zewnętrzną przyczynę wypadku przy pracy, także wtedy, gdy przestrzegane były normy określone w rozporządzeniu Ministrów Pracy i Opieki Społecznej oraz Zdrowia z dnia 1 kwietnia 1953 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników zatrudnionych przy ręcznym dźwiganiu i przenoszeniu ciężarów (Dz. U. Nr 22, poz. 89)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian120 wrote:
Maz mial zawal serca podczas pracy gdy jechal ciezarowka . Ma 28 lat. Czy to kfalifikuje sie do wypadku przy pracy ? Czy nalezy mu sie 100% chorobowego?
Zdarza się, ze zawał serca jest traktowany jako wypadek przy pracy, ale jest to skomplikowane i wymaga dokładnego zbadania okoliczności i przyczyn zawału. Na pewno bardzo wżna będzie opinia lekarza.
100% świadczenia chorobowego przysługuje w przypadku uznania zdarzenia za wypadek przy pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...