Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

udział w karambolu


Rekomendowane odpowiedzi

brałem udział w karambolu: podczas jazdy w kolumnie pojazdy z przodu ostro hamowały z powodu wtargnięcia pieszego na drogę dojechałem do zderzaka samochodu mnie poprzedzającego iniemal w tym momencie najechał na mój tył kolejny samochód z dużą siłom. Uderzenie to spowodowało całkowite rozbicie przodu samochodu który uderzł we mnie a równocześnie dobicie mojego przodu do pojazdu stojącego przedemnną co przyczyniło się do zniekształcenia maski w moim samochodzie. Policjant po wysłuchaniu wszystkich, oraz oględzinach pojazdów i miejsca wypadku potwierdził iż część szkód z przodu mojego pojazdu została spowodowana uderzeniem przez samochód z tyłu gdyż najechał na mnie z niemal wogóle nie hamując. PZU przyznało mi odszkodowanie tylko za szkody wynikłe w tylnej części samochodu nie uwzględniając raportu policyjnego. Czy mam szanse na częściowe uzyskanie odszkodowania za koszty naprawy "przodu" mojego samochodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie masz prawo do pełnego odszkodowania, w tym także za szkody w przedniej części pojazdu. Sprawa jednakże jest o tyle zawiła, że problem może tyczyć się udowodnienia, że to właśnie pojazd najeżdżający z tyłu stał się przyczyną uszkodzeń przodu. Tak więc, cały problem zasadza się na kwestiach dowodowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście masz pełne prawo do pełnego odszkodawania za pojazd- mało tego masz prawo starac sie o kasę za uszczerbek na zdrowiu- nie zwlekaj jak wiesz gdzie uderzyć jak nie poszukaj ludzi którzy będą ci w stanie pomóc....

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...