Jump to content
Forum Odszkodowania

udział w karambolu


Recommended Posts

brałem udział w karambolu: podczas jazdy w kolumnie pojazdy z przodu ostro hamowały z powodu wtargnięcia pieszego na drogę dojechałem do zderzaka samochodu mnie poprzedzającego iniemal w tym momencie najechał na mój tył kolejny samochód z dużą siłom. Uderzenie to spowodowało całkowite rozbicie przodu samochodu który uderzł we mnie a równocześnie dobicie mojego przodu do pojazdu stojącego przedemnną co przyczyniło się do zniekształcenia maski w moim samochodzie. Policjant po wysłuchaniu wszystkich, oraz oględzinach pojazdów i miejsca wypadku potwierdził iż część szkód z przodu mojego pojazdu została spowodowana uderzeniem przez samochód z tyłu gdyż najechał na mnie z niemal wogóle nie hamując. PZU przyznało mi odszkodowanie tylko za szkody wynikłe w tylnej części samochodu nie uwzględniając raportu policyjnego. Czy mam szanse na częściowe uzyskanie odszkodowania za koszty naprawy "przodu" mojego samochodu?
Link to comment
Share on other sites

W mojej ocenie masz prawo do pełnego odszkodowania, w tym także za szkody w przedniej części pojazdu. Sprawa jednakże jest o tyle zawiła, że problem może tyczyć się udowodnienia, że to właśnie pojazd najeżdżający z tyłu stał się przyczyną uszkodzeń przodu. Tak więc, cały problem zasadza się na kwestiach dowodowych.
Link to comment
Share on other sites

oczywiście masz pełne prawo do pełnego odszkodawania za pojazd- mało tego masz prawo starac sie o kasę za uszczerbek na zdrowiu- nie zwlekaj jak wiesz gdzie uderzyć jak nie poszukaj ludzi którzy będą ci w stanie pomóc....

Pozdrawiam

Rafał

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...