Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wycena szkody osobowej


cocy88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam do ogromna prośbę, dziś zadzwonili do mnie z PZU i zapytali się jaka kwota satysfakcjonowała by mnie za szkodę osobową. Powiedziałem że nie mam pojęcia i że oddzwonię do nich jutro bo szczerz nie mam zielonego pojęcia ile pieniędzy mogę się domagać od ubezpieczyciela. Wiem że ciężko ciężko to ocenić bez przejrzenia dokumentacji leczenia ale proszę o o jakieś granice tak mniej więcej bo kompletnie nie wiem ile mam powiedzieć. i szczerze to myślałem że na podstawie dokumentacji którą złożyłem oni zaproponują jakąś sumę. A więc złożyłem dokumentacje od lekarza rodzinnego(bóle kręgosłupa, barku, oraz uraz do jazdy samochodem) dostawałem jakiś leki przeciw bólowe i uspokajające oprócz leków skierowanie na rehabilitacje oraz zwolnienie z zajęć gdyż jestem studentem. Dokumentacje od neurologa(zaburzenie snu,koszmary nocne na temat wypadku, uraz do jazdy samochodem i do prowadzenia auta, niepokój) u neurologa leczyłem się około 4 miesiące a ogólnie około 6 miesięcy. Proszę o poradę i z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.W końcu wezwali mnie z pzu na komisje na której zbadali stan moich kości, prawidłowość odruchów. Nie pytali się czy mam jeszcze uraz do prowadzenia autem a jak próbowałem zejść na ten temat to jeden z nich powiedział żebym odpowiadał na pytana które dotyczyły złamań ran szytych... również za bardzo nie dali mi powiedzieć co i w jakich sytuacjach mnie boli. W końcu dostałem wycenę szkody tzn. 1600 złoty, przed komisją proponowali mi dwa razy tyle więc troch się zdenerwowałem na siebie ze nie zgodziłem się na tamtą kwotę. Mam takie pytanie czy jest sens ciągnąć to dalej? odwoływać się czy skierować moją sprawę do ludzi którzy się tym zajmują(firmy odzyskującej odszkodowania)? Bo sam to nawet nie wiem jak się do tego zabrać i czy się tym zajmować czy dać sobie spokój.

Proszę o poradę i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600 zł za psychikę i wielomiesięczne leczenie to trochę mało. prywatna opinia. nie ma się co denerwować na siebie tylko napisać odwołanie od decyzji na początek samemu (wskazówki ewentualnie z bloga) , uzasadnić powołując się na konkrety, udokumentować co się da, poniesione straty, koszty, zaburzenia, trudności obecnie, wpływ na przyszłość - wszystko co jest prawdą i powinno być na piśmie.

I wysłać z określona wartością którą uważasz za odpowiednia rekompensatę - myślę, że kilka tysięcy złotych (nie znam twojej sprawy, uszczerbku, lepiej poznałby ja jakiś prawnik i po dokumentach stwierdził czy nie więcej).

Warto także przejrzeć wyroki sądowe w swoim mieście dotyczące wysokości orzeczeń.

W Polsce nie ma precedensu, ale są rzeczy którymi wszyscy się posiłkują / sugerują.

Cały czas rozumiem że to zadośćuczynienie za krzywdę w wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z ava że 1,6 tyś zł. to trochę mało i wg mnie 2 razy więcej to też byłoby mało. Warto się odwołać, ale wcześniej wystąp o orzeczenie lekarskie, żeby zobaczyć jakie urazy zostały ocenione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chodzi o zadośćuczynienie za wypadek drogowy. a czy są jakieś ograniczenia odnośnie czasu na odwołanie się? A jakie macie zdanie na temat firm odzyskujących odszkodowania?? bo ja różnie słyszałem i sam nie wiem w co wierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdarzenie drogowe było zakwalifikowane jako kolizja (sprawca mandat lub grzywna) to termin na odwołanie to 3 lata od ostatniej decyzji Ubezpieczyciela. Jeśli było to przestępstwo (sprawa karna) to 20 lat od ostatniej decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...