Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy MTU moze odmowic wyplaty jesli nie oakze F-vat


karas1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miesiac temu mialem kolizje prowadzacy pojazdem jest ubezpieczony w MTU

kilka dni po kolizji był rzeczoznawca, który wycenił wstepnie szkodę na około 30tys zł. ( o czym w cale nie musial mnie informowac) wycenil elementy widoczne po kolizji takie jak blacharka, swiatla itp.

po kilku dniach zadzwonilem do ubezpieczyciela w celu zlikwidowania szkody odebrała miła pani i stwierdziła ze ich likwidator wycenił szkodę na 3188zł po czym stwierdziłem, ze chyba się pomyliła o jedno "zero" i poprosiłem o ponowną wizyte rzeczoznawcy, który przybył i wycenił to wszystko czego wcześniej nie było widac t.j elementy znajdujące się pod blachrką t.j chłodnice, podłużnice itp.

Z obawy na zanizoną wartość szkody myślę o udaniu się do serwisu o wycenę kosztów naprawy, ale jeśli przedstawię wycenę z serwisu to pani w telefonie powiedziała mi ze podstawą do wypłacenia odszkodowania będzie F-vat a ja chce to sam naprawic

i tu się rodzą moje pytania

czy ubezpieczalnia moze narzucic mi taką sytuację, ze mam wybor zgodzic się na ich zanizona wycene, albo naprawiac w serwisie?

czy w przypadku szkody calkowitej musze meczyc sie z wrakiem jak on do niczego nie bedzie mi potrzebny?

 

jest to wersja limitowana coupe i szkoda jest na granicy szkody calkowitej jesli zlece wycene naprawy serwisowi jest to moj pierwszy wypadek w zyciu a nie chce byc wykolegowany, i co zrobie jesli wartos wraku wycenia mi na 28tys zl gdzie wartosc pojazdu wynosi około 30tys. czy dostane 2 -3 tys zl i wrak dla mnie? i co ja bede mial z tym zrobic? czy moge zarzadac aby wrak zabrali i mi wyplacili odszkodowanie za niego?

bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawienie szkody powinno nastąpić wg wyboru poszkodowanego Art 363 KC

Masz prawo naprawiać pojazd do 100% jego wartości, nie ma podstawy prawnej uzależniającej wysokość należnego odszkodowania od faktu dokonania naprawy pojazdu i przedłożenia faktur. Tak stanowi prawo; jednak wyegzekwowanie tej kwoty (bez okazywania faktur) graniczy z cudem. Wg mojej praktyki wypłata odszkodowania w wysokości faktycznych kosztów wymaga dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej.

Proponuję powołać niezależnego rzeczoznawcą (koniecznie z listy Ministra Infrastruktury) w celu sporządzenia kalkulacji kosztów naprawy wg cen obowiązujących w rejonie zamieszkania; wezwać firmę do zapłaty kwoty wynikającej z w/w kalkulacji, po uzyskaniu odmowy i dalszego upierania się ZU na zajętym stanowisku skierować sprawę do sądu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...