Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek drogowy przez sarnę


Recommended Posts

witam ,

22 grudnia 2009 r. jadąc do pracy drogą krajową nr E7 wyskoczyła mi sarna, odruchowo skręciłem w prawą stronę a tam rosły drzewa, uderzyłem w drzewo po czym auto zaczęło koziołkować i uderzyło w drugie drzewo a ja wyleciałem z auta w trakcie koziołkowania.... Doznałem wielu połamań, obie kości udowe połamane w 5 miejscach, kość piszczelowa, oraz połamany kręgosłup a dokładniej C2...chciałem się dowiedzieć czy mogę starać sie o jakieś odszkodowanie za to że w tym miejscu nie było znaku A-18b Uwaga na zwierzęta dzikie?2 miesiące po wypadku znak został umieszczony w tym miejscu...

pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Możesz, jednak w oparciu o Art 6 KC na Tobie ciąży obowiązek udowodnienia faktu, z którego wywodzisz skutki prawne; a więc udowodnienia że to właśnie sarna bezpośrednio przyczyniła się do zaistnienia zdarzenia - świadkowie są, zeznania sarny są, fotografie są itd ???

Sarna jest państwowa, "przynależy" do koła łowieckiego na którym się znajduje i to koło odpowiada za tego typu szkody.

Ustal właściwe koło łowieckie, zgłoś roszczenie w oparciu o max ilość dokumentów i innych pomocnych materiałów; w kole zapewne sprawę przekażą do "ich" zakładu ubezp. , bo pewnie są ubezpieczeni i tam będziesz walczył zaciekle o to co Ci się należy.

Życzę powodzenia i wytrwałości.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ślicznie za pomoc...z tego co mi wiadomo to świadkowie są ,ale ja nie wiem kim są te osoby , ponieważ Policja nie poda mi nazwisk mimo iż chciałem podziękować tym osobom ... sam pamiętam tylko to jak mi sarna wyskoczyła, dziękuję mimo wszystko:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
miałem prawie to samo wyskoczył mi jelęn i uderzyłem w drzewo znaku nie bylo poniewaz ktos wyrwal stal tylko słupek bez oznaczenia . Czy mam szanse na odszkodowanie?
Link to comment
Share on other sites

tak, ja staram się o odszkodowanie, przez kancelarię z gdańska. musisz na policję isc i złożyc wniosek o ...kurczę zapomniałem dokładnej nazwy, o notatkę ze zdarzenia, oplacic to, ok 17 zl. ja dostałem pismo że "..przyczyną wypadku było wtargnięcie zwierzyny leśnej na drogę..." i dzięki temu mam duze szansę o odszkodowanie, z tego co wiem chcą ugody a co i jak napiszę ci w prywatnej wiadomosci ok? a masz świadków ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...