Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek drogowy przez sarnę


Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

22 grudnia 2009 r. jadąc do pracy drogą krajową nr E7 wyskoczyła mi sarna, odruchowo skręciłem w prawą stronę a tam rosły drzewa, uderzyłem w drzewo po czym auto zaczęło koziołkować i uderzyło w drugie drzewo a ja wyleciałem z auta w trakcie koziołkowania.... Doznałem wielu połamań, obie kości udowe połamane w 5 miejscach, kość piszczelowa, oraz połamany kręgosłup a dokładniej C2...chciałem się dowiedzieć czy mogę starać sie o jakieś odszkodowanie za to że w tym miejscu nie było znaku A-18b Uwaga na zwierzęta dzikie?2 miesiące po wypadku znak został umieszczony w tym miejscu...

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możesz, jednak w oparciu o Art 6 KC na Tobie ciąży obowiązek udowodnienia faktu, z którego wywodzisz skutki prawne; a więc udowodnienia że to właśnie sarna bezpośrednio przyczyniła się do zaistnienia zdarzenia - świadkowie są, zeznania sarny są, fotografie są itd ???

Sarna jest państwowa, "przynależy" do koła łowieckiego na którym się znajduje i to koło odpowiada za tego typu szkody.

Ustal właściwe koło łowieckie, zgłoś roszczenie w oparciu o max ilość dokumentów i innych pomocnych materiałów; w kole zapewne sprawę przekażą do "ich" zakładu ubezp. , bo pewnie są ubezpieczeni i tam będziesz walczył zaciekle o to co Ci się należy.

Życzę powodzenia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za pomoc...z tego co mi wiadomo to świadkowie są ,ale ja nie wiem kim są te osoby , ponieważ Policja nie poda mi nazwisk mimo iż chciałem podziękować tym osobom ... sam pamiętam tylko to jak mi sarna wyskoczyła, dziękuję mimo wszystko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
tak, ja staram się o odszkodowanie, przez kancelarię z gdańska. musisz na policję isc i złożyc wniosek o ...kurczę zapomniałem dokładnej nazwy, o notatkę ze zdarzenia, oplacic to, ok 17 zl. ja dostałem pismo że "..przyczyną wypadku było wtargnięcie zwierzyny leśnej na drogę..." i dzięki temu mam duze szansę o odszkodowanie, z tego co wiem chcą ugody a co i jak napiszę ci w prywatnej wiadomosci ok? a masz świadków ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...