Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Gdzie wybrać OC?


anja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pogrzebiesz w internecie to znajdziesz tyle samo pozytywnych, co negatywnych opinii o każdej firmie. Ja swoje auto mam ubezpiczeone w Liberty. Na razie odpukać, nie miałem żadnej stłuczki i nie musiałem sprawdzać, jak działa wypłata odszkodowania. Ale mogę Ci powiedzieć, że ubezpieczenie w LD załatwisz bez wychodzenia z domu, przez internet. Na dodatek można się teraz chyba załapać na jakąś promocję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zgłosić się do ubezpieczyciela który jest gdzieś zrzeszony. Ja korzystam z usług pana który współpracuje z Grupą Centrum Ubezpieczeń i jestem bardzo zadowolona. Chodzi o to, że normalnie taki agent nie ma możliwości wybierania z pośród tylu ofert OC, a osoba współpracująca z GCU ma do dyspozycji wiele towarzystw ubezpieczeniowych i może dopasować ofertę najlepiej jak się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy planujesz nabyć tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy myślisz także o dodatkowym zabezpieczeniu (NNW, Assistance, Autocasco lub mini AC)? Jeśli zamierzasz kupić tylko OC, kieruj się po prostu ceną. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – jego zakres warunkuje ustawa. Każdy ubezpieczyciel oferuje więc dokładnie takie samo ubezpieczenie OC.

 

Natomiast jeśli chciałbyś kupić także AC lub mini AC, bardzo ważny jest zakres takich ubezpieczeń (jakie zdarzenia są objęte ochroną), wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa (czyli za jakie szkody nie dostaniesz odszkodowania), dane dotyczące udziałów własnych, franszyzy i procentu amortyzacji części – naprawdę bardzo ważne, gdy dochodzi do wypłaty odszkodowania. Zwróć uwagę na wysokość ostatecznej składki, po uwzględnieniu ewentualnego zniesienia tych udziałów własnych.

 

W NNW (ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków) istotna jest suma ubezpieczenia, zaś w assistance – np. limity kilometrów przy holowaniu i oczywiście zakres świadczonej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeśli to nowe autko to warto zainwestować w pakiet ubezpieczeń (oc+ac+assistance) wszystkie rady jakie zostały napisane przez ubezpieczeniaonline.pl są słuszne (jednak warto zawęzić poszukiwania do kręgu najbardziej renomowanych towarzystw - PZU, Generali, Allianz, Warta)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niby najlepiej przyłączyc się do renomowanej firmy, jednak mają oni bardzo niekorzystne warunki - droga polisa etc. Nabyłam autko 5 miesięcy temu i zdecydowałam się za namową chłopaka na Liberty Direct. Póki co jest ok. No i mieli najtańszą oferte na rynku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam koto w mBanku. Dostaję wybór kilku opcji - zawsze najtaniej - bo sprawdzałem. Wszystko załatwiam przez sieć. Składkę mogę płacić w miesięcznych ratach za jakieś 2 zł miesięcznie (nie pamiętam dokładnie).

Kiedy jechałem po kolejny samochód z Krk do Torunia (auto w komisie przywiezione z Włoch), wykupiłem oc na tymczasowe tablice z takim zastrzeżeniem, że jak nie wezmę samochodu anuluję ubezpieczenie. Wziąłem ten samochód a potem po wymianie tablic przepisaliśmy umowę bez problemu na stałe tablice.

Wygoda na maxa, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Temat cały czas aktualny wiec dorzucę coś od siebie. Np na tanieoc.u2.pl można wejść i porównać oferty ubezpieczycieli i wybrać najtańszą dla nas. Kod promocyjny upoważnający do zniżki też jest. Ja skorzystałem i jestem zadowolony. Wystarczy odejsc od stereotypow, troche poszukać w necie i można zaoszczedzic naprawde pare stówek nie tylko na obowiązkowym OC ale i dobrowolnym AC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odradzam Moje Towarzysto Ubezpieczeń!!!

Niestety tak jak wielokrotnie słyszałam MTU, to firma od której należy trzymać się z daleka. We wrześniu miałam wyrządzoną szkodę w pojeździe i Pani miała wykupione OC właśnie w MTU. Albo pracują tam bardzo niewykwalifikowani pracownicy albo ściemniają robiąc wszystko aby przetrzymywać pieniądze jak najdłużej. Zresztą nawet Pani na Komendzie zapytała czy to dla MTU potrzebuję notatkę. Jak usłyszała, że tak nie była zdziwiona. Ponoć ludziom nawet po rok czy półtora wstrzymują wypłaty zasłaniając się brakiem kompletu dokumentów, których nie próbują uzyskać. Tzn. próbują, ale tak żeby nie daj Boże się nie udało. Porażka! Apeluję do kierowców- aby nie robić sobie wzajemnie kłopotów nie kupujmy OC w MTU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualny kod promocyjny AXA Direct : 9704389

 

Zawierając ubezpieczenie komunikacyjne OC lub AC w firmie AXA drogą telefoniczną lub poprzez internet polecam powołać się na kod promocyjny nr 9704389 obniżający wysokość składki do zapłacenia o 50 zł w przypadku zakupu OC lub o 60 zł przy zakupie OC i AC.

 

KOD WAŻNY DO EURO 2012 !!!

 

Szerokiej drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ubezpieczenia komunikacyjne Link4

•Do 30% taniej niż u Twojego obecnego ubezpieczyciela

•Wszystko załatwisz nie wychodząc z domu - wystarczy zamówić darmową rozmowę

•Sprawdź cenę już dziś, nie czekaj na podwyżki!

•Gwarancja pomocy drogowej w 30 minut

m_finanse.systempartnerski.pl/link4/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
jak nie wiesz to sobie porównaj ubezpieczenia i wybierz najlepszą ofertę. Lepiej poczekaj chwile ale wybierz dobrą, bo ja posłuchałem taty i mam najdroższe chyba jakie jest . porównaj sobie oferty. Polecam izi.pl , prosta porownywarka i można porównać oferty i pzemysleć i wrazie czego coś tam się wypełnia i oddzwaniają do Ciebie . Z tego co wiem , można kupić przy okazji więc sporo czasu się oszczedza. Więc jak masz wątpliwości to nie kupuj byle czego tylko zobacz parę i wybierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo pewnie masz od razu zniżki na siebie to może być drogie. ale warto skorzystać rzeczywiście za nim się wykupi.lepiej porównać i poszukać dłużej i wybrać w miarę dobrą i tanią bo poco płacić 1400 zł jak można 700 ? Też polecam izi.pl - możesz sobie tam porównac ubezpieczenia, kredyty i co tam tylko chcesz. A przede wszystkim zaoszczędzisz czas i byc może pieniądze jak wybierzesz dobrą oferte. A działa to tak jak wyżej , wypełniasz formularz i oddzwaniają do Ciebie i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
a czy ktoś zna jakieś tanie ubezpieczenie samochodu uk ? słyszałam , że pani Monika Sharma prowadzi firmę , która ma również ubezpieczenia samochodu w uk , ktoś może zna? albo inne firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Co do ubezpieczenia OC to oczywiście w pierwszej kolejności należy sugerować się ceną. Dlatego ja zawsze sobie porównuję oferty. W sumie chyba najfajniejszy kalkulator ma ipolisa.pl - korzystam już dobrych kilka lat i nie kojarzę, aby kiedyś wyliczyli mi cenę, która jest nietransakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja swoje auto ubezpieczyłam aktualnie w Generali - było najtańsze dla Peugota 206. To wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Dla jednych lepiej jest tu, dla innych tam - zależy od parametrów auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

andrade wrote:

Temat cały czas aktualny wiec dorzucę coś od siebie. Np na tanieoc.u2.pl można wejść i porównać oferty ubezpieczycieli i wybrać najtańszą dla nas. Kod promocyjny upoważnający do zniżki też jest. Ja skorzystałem i jestem zadowolony. Wystarczy odejsc od stereotypow, troche poszukać w necie i można zaoszczedzic naprawde pare stówek nie tylko na obowiązkowym OC ale i dobrowolnym AC.

Tak, w Internecie wychodzi jedno a jak porozmawiasz z konsultantem to wychodzi drugie- i tu niespodzianka - taniej o kilkadziesiąt zlotych do stu kilkudziesieciu. Nie rozumiem ale lepiej dzwonic i poswiecic kilka minut i zlotówek na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja mam auto 5 lat i zawsze miałem OC kupione u tego samego ubezpieczyciela, ale sprawdzałem ostatnio na kalkulatorze , który ma CUK na stronie i wychodzi mi,że mógłbym płacić mniej. Nie wiem co myśleć o multiagencjach, zawsze w rodzinie wszyscy korzystaliśmy z tego samego ubezpieczyciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

agenda wrote:

Tak ponieważ jak jest to nawyk to zawsze się go powtarza tak jak maja starsi ludzie idą i kupują OC w PZU a wcale tam nie jest tanio ja mam np swoje ubezpieczenie w MTU i to jest najtańsze OC w moim regionie .

I to jest obecnie bardzo dobre podejście. Nie ma co się zastanawiać nad firmą bo to nie ma znaczenia przy wyborze OC. Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych pakietów takich jak miniassistance (który i tak jest naszpikowany haczykami) śmiało wybieraj najtańszą dostępną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może coś faktycznie w tym jest ,że to jednak przyzwyczajenie mimo, że taki stary to jeszcze nie jestem heh .Byłem w CUK i jeszcze poprosiłem o przeliczenie, wyszło tak jak przeliczałem w domu. Też mi proponowano pakiet i chyba się nawet na niego zdecyduję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raffał wrote:

Może coś faktycznie w tym jest ,że to jednak przyzwyczajenie mimo, że taki stary to jeszcze nie jestem heh .Byłem w CUK i jeszcze poprosiłem o przeliczenie, wyszło tak jak przeliczałem w domu. Też mi proponowano pakiet i chyba się nawet na niego zdecyduję.

Jeśli dokładnie przeanalizowałeś umowę ubezpieczenia mieszkania lub AC (zakładam, że to jest w pakiecie) i wszystkie zapisy zgadzają się z Twoimi potrzebami to bez problemu możesz taką opcję wybrać. Jeśli natomiast jakieś elementy Cię niepokoją lepiej kupić 2 oddzielne (zazwyczaj niewiele droższe) ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...