Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za złamaną ręke


wikiera1125
 Share

Recommended Posts

Witam ! Mam pytanie ? 18 czerwca złamałem prawa rękę a dokładniej kość promieniowa z przemieszczeniem , nosiłem gips przez 7 tygodni , potem miałem 10 dni rehabilitacji , ogólnie 10 tygodni zwolnienia od pracy,po zakończeniu leczenia wysłałem dokumenty do PZU odnośnie odszkodowania . Dziś do mnie zadzwonili z zapytaniem czy wyrażam chęć przyjęcia odszkodowania w wysokości 2000zl i bez komisji. Trochę mnie przytkało ze chcą wypłacić pieniądze bez komisji , pytając się ile procent mi przyznali zaocznie to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi , wyliczyli tylko jakąś średnią . Tak sobie myślę czy jeżeli nie zgodził bym się przyjęcia tych pieniędzy a poszedł bym normalnie na komisje to czy nie miał bym deko więcej tych pieniędzy lub mniej . Proszę o pomoc .
Link to comment
Share on other sites

czy więcej - nie wiadomo, wszystko zależy od tego na ile jestes ubezpieczonym co to jest za ubezpieczenie i ile % faktycznie mialbyś przyznane trwałego uczerbku.

Bo za ból i krzywde tego typu ubezpieczenia raczej nie zwracają (to maja głównie te gdzie ktoś spowodował krzywdę i odszkodowanie i zadośćuczynienie idzie od "sprawcy")

Ale zanim wystartujesz po cokolwiek proponuję się dokładnie dowiedzieć na jakiej podstawie wyznaczyli kwotę

wnieś o pisemne wyjaśnienie i uzasadnienie, żebyś miał się do czego odnieść

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam pytanko jesli ktos sie orientuje prosze o odpowiedz w marcu 2009 roku zlamalam lewa reke mialam skrecana na sruby oraz porozcinana dlon tej samej rece szycie prostownika kciuka lewego minelo 1,5 roku od tego zdarzenia i mialam we wrzesniu usówane sruby oraz szklo ktore zostalo za pierwszym razem nie wyczyszczone z dloni i do tej pory tam siedzialo i sprawialo bol.Jestem ubezpieczona w pzu jakie dokumety trzeba dostarczyc aby stanac na komisje czy wystarcza tylko wypisy ze szpitala czy potrzebne jest rowniez ksero dokumentacji medycznej od lekarza prowadzacego.Dodam ze dopiero teraz jest zakonczenie leczenia ile czasu mam na to zeby mi ie przepadło.
Link to comment
Share on other sites

Termin przedawnienia roszczeń z ubezpieczenia NNW wynosi 3 lata od wypadku. Do wniosku kompletną dokumentację medyczną i potwierdzenie przyczyn wypadku.
Link to comment
Share on other sites

To było dziwne zdarzenie poniewaz spadla mi plyta nagrobkowa na reke na cmentarzu przy stawianiu znicza oczywiscie przyjechalo pogotowie opatrzyli powierzchownie rane i zabrali do szpitala tam spedzilam 5 dni i pozostalam pod stala opieka ortopedy do tej pory.O odszkodowanie chce sie starac z ubezp.prywatnego,poniewaz w trakcie tego zdarzenia bylam na urlopie wychowawczym czyli o zus nie ma mowy.Wychodzac ze szpitala dostalam tylko wypisy z oddzialu nie mam zadnego wypisu z izby przyjec poniewaz jak twierdza trafilam na oddzial dlatego nie dali mi tzw niebieskiej karty.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
Miałem wypadek bo potrącił mnie samochód i upadając złamałem rękę - nasadę kości promieniowej bez przemieszczenia.4 tygodnie gipsu, potem jeszcze 3 ortezy. Ręka sie zrosła, lekarz potwierdza że wszystko jest ok, Mam mieć jeszcze zabiegi ale w zasadzie to lekarz pozwolił mi wrócić do pracy. Zagoiło się wszystko jak to mówią jak na psie. Niby dobrze ale z ubaezpieczalni chcą mi dać na ugodę 2000. Stwierdzili że nie było przemieszczenia nie mam ograniczeń więc wszytko jest ok i prawie jakby złamania nie było. Czy to normalne? Znajomy dostał tyle za skręcenie kręgosłupa gdzie go głowa i szyja pobolały tydzień i nie miał żadnych złamań ani nawet zwolnienia lekarskiego. Co mi tu nie gra...
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

w przypadku złamań kości bez przemieszczenia, które zagoiły się bez powikłań w postaci ograniczenia ruchomości, zespołu bólowego lub zespołu cieśni nadgarstka trwały uszczerbek na zdrowiu może nie być aż tak znaczny. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie orzekania o uszczerbku na zdrowiu - w przypadku nieznacznych ograniczeń przy złamaniach jednej lub dwu kości przedramienia uszczerbek wynosi ok 5%, bez ograniczeń może więc zostać orzeczony na niższym poziomie. Więcej w temacie uszczerbku może Pan poczytać: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

Złożona propozycja ugody jest do rozważenia, jednakże po uzyskaniu od ubezpieczyciela orzeczenia lekarskiego wskazującego na orzeczony uszczerbek. Proszę wystąpić do ubezpieczyciela o jego udostępnienie.

Zwyczajowo przyjmuje się (zgodnie z orzecznictwem sądów powszechnych) iż za każdy % uszczerbku ubezpieczyciel przyznaje 1000-1500zł. Jeśli nie zgadza się Pan z decyzją ubezpieczyciela można oczywiście złożyć odwołanie lub wniosek o naoczną komisję lekarską.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...