Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wymuszenie pierwszeństwa i kolicja drogowa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 dni temu jechałem samochodem w nocy wjeżdżałam w zakręt a auto nadjeżdżającę wymusiło pierwszeństwo, aby nie wjechać w niego chciałem odbić w drugą stronę lecz padał deszcz a droga była z kostki brukowej, było bardzo ślisko przez co uderzyłem w latarnie. Policji nie wezwaliśmy, ponieważ pasażerowie nie mieli większych obrażeń. Spisaliśmy oświadczenie. Czy pasażerowie mojego auta moge ubiegać się o odszkodowanie od sprawcy, ponieważ prywatnie nie są oni ubezpieczeni? Czy ja mogę sie ubiegać o odszkodowanie na naprawe mojego pojazdu ? Czy sprawca dostanie mandat ? Jeśli tak to w jakiej wysokości i ile punktów karnych ? Jeśli sprawca ma miesiąc prawo jazdy jest możliwość aby mu je odebrano ? Pytam, ponieważ okazało się, że sprawca jest moim znajomym. Proszę o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policji nie było więc o jakim mandacie Ty mówisz. Skoro sprawca przyznał się do winy to z jego OC nalezy się odszkodowanie za auto i szkody osobowe.

Pozwól że zapytam, czy ta latarnia nie znajduje się akurat po zewnętrznej stronie śliskiego zakrętu? Czyli gdybyś np. jechała zbyt szybko to mogłoby się zdarzyć, że właśnie na nią byś wpadła? Pytam oczywiście teoretycznie, bo tak jakoś się dziwnie składa, że szkody bezkontaktowe zawsze powodują znajomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...