Jump to content
Forum Odszkodowania

wymuszenie pierwszeństwa i kolicja drogowa.


Recommended Posts

Witam, 2 dni temu jechałem samochodem w nocy wjeżdżałam w zakręt a auto nadjeżdżającę wymusiło pierwszeństwo, aby nie wjechać w niego chciałem odbić w drugą stronę lecz padał deszcz a droga była z kostki brukowej, było bardzo ślisko przez co uderzyłem w latarnie. Policji nie wezwaliśmy, ponieważ pasażerowie nie mieli większych obrażeń. Spisaliśmy oświadczenie. Czy pasażerowie mojego auta moge ubiegać się o odszkodowanie od sprawcy, ponieważ prywatnie nie są oni ubezpieczeni? Czy ja mogę sie ubiegać o odszkodowanie na naprawe mojego pojazdu ? Czy sprawca dostanie mandat ? Jeśli tak to w jakiej wysokości i ile punktów karnych ? Jeśli sprawca ma miesiąc prawo jazdy jest możliwość aby mu je odebrano ? Pytam, ponieważ okazało się, że sprawca jest moim znajomym. Proszę o odpowiedź.
Link to comment
Share on other sites

policji nie było więc o jakim mandacie Ty mówisz. Skoro sprawca przyznał się do winy to z jego OC nalezy się odszkodowanie za auto i szkody osobowe.

Pozwól że zapytam, czy ta latarnia nie znajduje się akurat po zewnętrznej stronie śliskiego zakrętu? Czyli gdybyś np. jechała zbyt szybko to mogłoby się zdarzyć, że właśnie na nią byś wpadła? Pytam oczywiście teoretycznie, bo tak jakoś się dziwnie składa, że szkody bezkontaktowe zawsze powodują znajomi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...