Jump to content
Forum Odszkodowania

Kolizja z Drzewem wypłata AC HDI


Recommended Posts

Witam! Dnia 11.11.2010 mialem kolizję z drzewem. Jadąc samochodem zadzwonil do mnie telefon, chcialem go odebrać i zacząlem szukać go w kieszeni, co odwróciło moją uwagę z drogi, gdy podniosłem wzrok i spojżałem na drogę bylo juz za poźno na cokolwiek. Na miejsce weywałem policje, co jak poźniej sie dowiedzialem bylo niepotrzebne bo dostalem tylko mandat 250 zł i tyle. Mam polisę AC w firmie ubezpieczeniowej HDI. Auto jest ubezpieczone na kwotę 16 zl, było to rok temu więc nie wiem jaka wartość samochodu była w momencie wypadku. Auto prawdopodobnie nie nadaje się do naprawy ponieważ uderzenie bylo naprawde silne(zdj. na dole). Proszę o rady i wskazówki dot. odzyskania odszkodowania ponieważ nie mam w tym doświadczenia.

 

Pozdrawiam Wiktor.

 

zdj. samochodu:

http://img593.imageshack.us/img593/9948/201011110012.th.jpg

 

http://img403.imageshack.us/img403/2568/20101111002.th.jpg

 

http://img440.imageshack.us/img440/2729/20101111003.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

a co ty chcesz odzyskiwać? o tym pomyślisz później, na razie zgłoś szkodę do HDI i poczekaj na oględziny a później rozliczenie szkody całkowitej. Dopiero wtedy będziesz się zastanawiał czy za mało
Link to comment
Share on other sites

Pojawił sie pewien problem, miałem wykupione assistance lecz nie zadzwoniłem bezposrednio do HDI tylko bezpośrednio po lawete, ktorą mi polecili na miejscu wypadku. Wczoraj likwidator powiedział że " nie skorzystalem " z assistance więc za lawete bede musiał zapłacić z własnej kieszeni. Czy mam prawo ubiegać się o zwrot kosztów? Mam Fakturę VAT wystawioną na 183 zł.
Link to comment
Share on other sites

trzeba byłoby zajrzeć w warunki, ale z reguły w takich przypadkach zwracają do kwoty zryczałtowanej wg ich cennika, tyle ile by ich to kosztowało. Spróbuj, przecież nie mogłeś się dodzwonić ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...